Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 листопада, 02:39:46

У сфері державної і комунальної власності задоволено позовів прокурора на суму понад 87 млн грн

30.07.2019   08:08Агенцiя

Органами прокуратури Чернігівської області проводиться системна робота, спрямована на недопущення фактів порушення інтересів держави у сфері державної та комунальної власності.

Упродовж першого півріччя 2019 року за результатами представницької діяльності органів прокуратури області у вказаній сфері задоволено 17 позовів на суму понад 87 млн грн, з яких судові рішення на суму 45,8 млн грн реально виконано. Ще 4 позови на суму понад півмільйона гривень перебувають на розгляді в судах.

Також заходами представницького характеру попереджено незаконне вибуття майна на суму 1,4 млн грн.

Так, з метою поновлення інтересів держави в особі територіальної громади, прокуратура області звернулася до суду з позовом про спонукання суб’єкта господарювання вчинити дії, спрямовані на передачу приміщення гуртожитку орієнтовною вартістю 17 млн грн у комунальну власність територіальної громади міста Чернігова.
Дослідивши надані сторонами докази, суд першої інстанції ухвалив задовольнити позов прокурора. Водночас, за апеляційною скаргою відповідача, Північним апеляційним господарським судом це рішення скасовано.

Послідовно відстоюючи власну правову позицію, прокуратура області звернулася з касаційною скаргою до Верховного Суду, яким справу повернуто на новий розгляд до суду апеляційної інстанції.
Надавши належну оцінку доводам сторін, постановою Північного апеляційного господарського суду від 01.04.2019 скаргу відповідача відхилено та залишено в силі рішення суду першої інстанції про задоволення позову.

Також рішенням господарського суду Чернігівської області від 14.05.2019 підтримано позицію прокурора щодо повернення у розпорядження держави 80 гідротехнічних споруд, які незаконно використовувалися приватним суб’єктом господарювання для здійснення промислового риборозведення.

Підставою для використання майна слугували договір, укладений ще у 2011 році  про передачу права експлуатації гідротехнічних споруд та додаткова угода до нього, за якою суб’єкту господарювання надано право використання гідротехнічних споруд, що перебувають на балансі державного підприємства, пов’язаних з ними робочих машин та обладнання у єдиному технологічному процесі для рибогосподарської діяльності.

Водночас, оскаржуваний договір укладений з порушенням норм законодавства, зокрема Закону України «Про оренду державного та комунального майна» та мав удаваний характер, оскільки фактично між сторонами виникли правовідносини з оренди державного майна.
При цьому розмір оплати за користування майном визначений без врахування вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 786  «Про Методику розрахунку орендної плати за державне майно та пропорції її розподілу» від 04.10.1995 з наступними змінами.

За рішенням суду договір про передачу права експлуатації гідротехнічних споруд, що перебувають на балансі держпідприємства визнано недійсним.

Прес-служба прокуратури Чернігівської області повідомляє, що подальша робота з цих питань триває.
 

Останні новини Чернігівщини

Відстрочка від мобілізації для чернігівців: що зміниться з 1 листопада — пояснюють юристи 14:27

З 1 листопада 2025 року в Україні починають діяти нові правила оформлення та продовження відстрочок від мобілізації. Вони запроваджуються постановою Кабміну №560 і стосуються всіх військовозобов’язаних, зокрема мешканців Чернігова та області.

В Україні запрацював Ветеран PRO — єдина цифрова платформа для ветеранів, ветеранок та їхніх родин 13:22

Уряд України на виконання доручення Президента України представив Ветеран PRO — державну цифрову платформу для ветеранів, ветеранок і їхніх родин, де зібрано всю інформацію про пільги, програми, послуги та можливості в одному місці. Проєкт реалізовано Міністерством у справах ветеранів України.

Освіта та спорт: з проблематикою Чернігівщини ознайомилися представники профільних міністерств 11:48

Сьогодні Чернігівську область з робочим візитом відвідали заступники очільників двох міністерств: освіти і науки – Андрій Вітренко, молоді та спорту – Сергій Тимофєєв.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини