Триває розробка Стратегії розвитку Чернігівщини до 2027 року
З квітня цього року розпочато розробку Стратегії сталого розвитку Чернігівської області на період до 2027 року та Плану заходів з її реалізації на 2021-2023 роки.
Значну роботу провели 17 тематичних підгруп у складі робочої групи з розробки Стратегії, які визначили основні тенденції та проблеми соціально-економічного розвитку області, здійснили аналіз сильних та слабких сторін, а також потенціалу Чернігівщини. Важливо, що до складу цих робочих підгруп увійшли як представники органів влади, так і громадськість, науковці та експерти.
16 липня відбулося засідання робочої групи, на якому була представлена узагальнена презентація основних тенденцій та проблем соціально-економічного розвитку області, SWOT-аналіз. Також обговорили визначення стратегічного бачення розвитку Чернігівщини.
Провела засідання керівник робочої групи, директор Департаменту економічного розвитку ОДА Олександра Хомик. Члени робочої групи активно включилися в обговорення напрацьованих матеріалів. Зокрема, акцентували на важливості врахування конкурентних переваг області та застосуванні підходів смарт-спеціалізації при розробці проекту Стратегії.
В онлайн режимі до конструктивної розмови також долучився експерт Групи радників з впровадження державної регіональної політики Програми «U-LEAD з Європою» Олександр Волошинський.
Усі пропозиції, висловлені членами робочої групи, будуть враховані в доопрацьованому проекті Стратегії до 2027 року. До речі, матеріали щодо розробки цього документу розміщені в тематичній рубриці на офіційному веб-сайті ОДА. Свої пропозиції можна надіслати на електронну адресу Департаменту економічного розвитку: der_analiz@cg.gov.ua.
Наступний етап розробки Стратегії – визначення стратегічних цілей. Наразі запропоновано напрямки: розвиток людського потенціалу, комфортні умови для життя, конкурентна економіка.
Зважаючи на одну з особливостей Стратегії-2027 – її розроблення на засадах смарт-спеціалізації (тобто розвиток пріоритетних видів економічної діяльності, що мають інноваційний потенціал і сприяють трансформації секторів економіки у більш ефективні), буде визначена ще одна ціль – прискорений інноваційний розвиток пріоритетних галузей.
У залежності від остаточного визначення стратегічних цілей будуть сформовані тематичні підгрупи, які напрацьовуватимуть операційні цілі та завдання, потенційно можливі сфери реалізації проектів, а також перелік очікуваних результатів та індикаторів, повідомив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.
Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56
22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.
Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54
Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.
Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52
Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.
Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51
У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.