Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 червня, 15:57:28

Понад сорок відсотків усього населення області зосереджено в містах Чернігів, Ніжин та Прилуки

12.07.2019   11:03Агенцiя

За розрахунками, на початок поточного року чисельність населення України становила 42 млн., з яких 997,2 тис. проживали в Чернігівській області.

Понад 40% усього населення регіону зосереджено в містах Чернігів, Ніжин та Прилуки. Найменш чисельними є Срібнянський та Талалаївський райони.

Середній вік жителів області – 44 роки. У сільській місцевості населення старше, ніж у міських поселеннях (46 років проти 42).
Середній вік жінок (47 років) вищій, ніж чоловіків (40).
Гендерна структура населення характеризується перевагою представниць жіночої статі: на 1000 чоловіків налічується 1199 жінок.

У віковій структурі достатньо вагомою (67%) є частка населення віком 15–64 роки – основного постачальника трудових ресурсів. Кожен п`ятий житель області перебуває в поважному віці (65 років і старше).
Водночас питома вага дітей у віці до 14 років становить лише 14%.

На Чернігівщині, як і в решті регіонів України, гостро стоїть питання спроможності населення відтворити себе в наступних поколіннях. За минулий рік чисельність постійного населення в області скоротилася на 14,3 тис. Це відбулося переважно за рахунок порушення рівноваги між процесами народжуваності та смертності: на 100 померлих припадало
36живонароджених. У 2018 році народилися 6,9 тис. малюків, а це майже на 10% менше, ніж у попередньому році, порахувало Головне управління статистики у Чернігівській області.

Останні новини Чернігівщини

В одному з ліцеїв Корюківської громади побудували протирадіаційне укриття за кошти державної субвенції 12:49

У межах робочого візиту в Корюківську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав один із ліцеїв, де оглянув новозбудоване протирадіаційне укриття.

На Чернігівщині адаптують освітні простори до викликів сучасності 12:23

Створення захищеного та безбар’єрного середовища в закладах освіти Чернігівської області залишається головним безпековим завданням для громад регіону.

Жителька Бахмача відкрила «Secret Bakery» завдяки мікрогранту від служби зайнятості 11:18

Авторські десерти, смачні солоні перекуси, ароматну каву та освіжаючі холодні напої: все це пропонують відвідувачам у кав’ярні-кондитерській «Secret Bakery». Для її відкриття жителька Бахмача Юлія Федай скористалася грантовою програмою «Власна справа» від служби зайнятості.

Стартує реалізація проєкту підтримки ветеранів та ветеранок, які повністю або частково втратили зір 10:57

З 1 липня 2026 починає діяти проєкт відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 «Про затвердження Порядку реалізації спільного з Товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України», розроблений Міністерством у справах ветеранів спільно з Товариством Червоного Хреста України.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини