16 дітей з Чернігівщини, які отруїлися у таборі на Миколаївщині досі залишаються у лікарні
16 дітей з Чернігівщини, які отруїлися 1-го липня під час відпочинку у таборі «Салют» у Коблевому на Миколаївщині, залишаються в інфекційному відділенні Березанської райлікарні.

Про це UA:Чернігів сказав начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Юрій Павлішен.
На відпочинок до табору 24 червня приїхало 330 дітей з Чернігова, Кам’янця-Подільського, Сєвєродонецька. Декого батьки вчора забрали додому, решта відпочиватимуть ще 13 днів. За словами Юрія Павлішена, на завтра заплановане засідання штабу Миколаївської облдержадміністрації. Там мають вирішити, чи табір продовжить працювати.
«Щоб убезпечити подальше можливе виникнення захворювань серед наших дітей, ми будемо робити все, щоб наших дітей забрати достроково звідти і перевезти до нас, додому. Зараз це питання вирішується.»
Серед дітей з Чернігівщини, що отруїлися - 12 -річний Денис Гейко та 10-річний Кирило Олешко. До табору «Салют» приїхали вперше. Хлопці говорять, останнє, що їли - це йогурт.
Денис Гейко: «Декому стало погано вдень. Наприклад я прокинувся о 5 ранку. Стало різко зле. Почалась блювота і тільки після дзвінка батькам до мене прийшов лікар. До цього якось не дуже реагували, нікого, окрім одного лідера.»
«Нас відвели до медпункту. Наш лідер сказав, що у медпункту нікого немає чи лікар спить. І ми повернулись назад»
Кирило Олешко: «У мене є підозри на ранкову кашу або йогурт, який дали на перекус. Він був з грудочками і гіркий. Я з’їв пів ложки і викинув.»
«Наступного дня мама подзвонила директору і тільки тоді почали реагувати. Прийшов лікар, оглянув мене. Мене поклали до ізолятора. Я там лежав. Прийшли записали нас. Потім тільки відвезли до лікарні.»
Стан 16 дітей, які наразі залишаються в лікарні, задовільний, говорить лікарка-інфекціоністка Березанської ЦРЛ Тамара Воронкова.
«Чому спалах. Тому що 30 червня ввечері почали хворіти і вранці 1 число. Симптоми: головний біль, температура, інтоксикація: тобто нудота, блювота у всіх по різному. Запідозрили кишечну інфекцію»
Загалом отруїлося 40 дітей. До лікарні потрапили ті, хто почував себе гірше. Це відбулось 1 липня. В їдальні давали кашу, а на підвечірок йогурт.
Людмила Ільчук, працівниця їдальні: «Я за якість відповідаю. Тим паче, що відпрацювала вже 42 роки у цій галузі.
Йогут свіжий у мене термін придатності до 30 липня. Умови зберігання ми всі виконуємо.»
Вчора у таборі працювали інспектори Держпродспоживслужби. Перевіряли якість їжі.
Поліція відкрила кримінальну справу стосовно порушення санітарних і правил і норм щодо запобігання масовим отруєнням.
Останні новини Чернігівщини
“Симфонія тривалістю в життя” триває 10:40
Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) 18 жовтня 2025 року представив глядачам програму, в яку увійшли твори юного Вольфганга Амадея Моцарта.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:37
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
20 жовтня: цей день в Україні і світі 10:35
День 1335 Російська агресія - Day 1335 Russian aggression
Забезпечення мобільним зв’язком та інтернетом: на Чернігівщині працювала команда Мінцифри та Мінрегіону 12:44
Стан покриття мобільним зв’язком, оптичним інтернетом в Чернігівській області, особливо в період тривалих відключень електроенергії, обговорювали 15 жовтня на зустрічі в ОВА.
СБУ викрила ще 4 організаторів «ухилянтських схем» на півночі України 12:02
Служба безпеки України заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та затримала 4-х організаторів оборудок.