Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 05:20:49

Про що засвідчив аудит ЖЕКу-10?

22.08.2012   14:56Агенцiя

Комунальне підприємство "ЖЕК-10" (м. Чернігів) могло стати заможнішим майже на 1 млн грн.

Cпеціалісти Державної фінансової інспекції в Чернігівській області провели аудит фінансово-господарської діяльності КП "ЖЕК-10" Чернігівської  міської  ради за  період 2009 - 2011 роки.

Причиною його проведення стала збиткова діяльність КП "ЖЕК-10" упродовж 2010 - 2011 років, зростання дебіторської та кредиторської заборгованості.

У ході дослідження державні аудитори вказали на низку чинників внутрішнього та зовнішнього характеру, що негативно вплинули на результати фінансово-господарської діяльності ЖЕКу та завадили йому додатково отримати понад 330 тис. грн і зменшити витрати на 637 тис. грн.

Так, внаслідок виведення житлової площі в нежитлову КП "ЖЕК-10" недоотримало доходу в сумі 77 тис. грн, оскільки тариф на послуги для нежитлових приміщень не враховує всіх послуг, які підприємство надає мешканцям житлового фонду.

З 1 січня 2009 набрала чинності Методика обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затверджена Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України №691 від 12.06.2008. Але змін та перезатвердження тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій впродовж 2009 - 2011 років не проводилося. Поряд з цим ВАТ ЕК "Чернігівобленерго" не прийняло пропозиції КП "ЖЕК-10" щодо збільшення компенсації вартості робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових електромереж. У результаті комунальне підприємство недоотримало доходу в сумі 254 тис.грн.

Крім того, упродовж 2009 - 2011 років КП "ЖЕК-10" здійснило неефективних витрат в частині сплати адміністративних витрат та прибутку підрядних підприємств на суму 631 тис. грн. Між тим, за висновком аудиторів,  підприємство могло б здійснювати роботи з поточного ремонту житлового фонду власними силами, утримуючи працівників для виконання ремонтних робіт або наймаючи їх за трудовими угодами.

За результатом дослідження Держфінінспекція надала рекомендації КП "ЖЕК-10" щодо покращення фінансово-господарської діяльності.


Сергій Ревенок, головний державний аудитор Державної фінансової інспекції в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

Презентація монографій, присвячених історії Батурина і Глухова 16:47

11 квітня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу «Краєзнавець» відбулася презентація монографій, присвячених історії двох столиць часів Гетьманщини – Батурина і Глухова.

 Поліція розслідує обставини підриву автомобіля у прикордонній громаді Чернігівського району

Поліція розслідує обставини підриву автомобіля у прикордонній громаді Чернігівського району 16:39

Сьогодні близько 6:40 ранку до поліції надійшло повідомлення про те, що на невідомому вибуховому пристрої підірвався автомобіль зі співробітниками РЕМ. Внаслідок вибуху двоє чоловіків зазнали поранень і були госпіталізовані.

На Чернігівщині поліцейські викрили учасника схеми, який за хабарі сприяв у визнанні ухилянтів непридатними до військової служби 16:37

Слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області повідомили фігуранту про підозру, а суд взяв його під варту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини