Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 1 травня, 21:32:06

Про що засвідчив аудит ЖЕКу-10?

22.08.2012   14:56Агенцiя

Комунальне підприємство "ЖЕК-10" (м. Чернігів) могло стати заможнішим майже на 1 млн грн.

Cпеціалісти Державної фінансової інспекції в Чернігівській області провели аудит фінансово-господарської діяльності КП "ЖЕК-10" Чернігівської  міської  ради за  період 2009 - 2011 роки.

Причиною його проведення стала збиткова діяльність КП "ЖЕК-10" упродовж 2010 - 2011 років, зростання дебіторської та кредиторської заборгованості.

У ході дослідження державні аудитори вказали на низку чинників внутрішнього та зовнішнього характеру, що негативно вплинули на результати фінансово-господарської діяльності ЖЕКу та завадили йому додатково отримати понад 330 тис. грн і зменшити витрати на 637 тис. грн.

Так, внаслідок виведення житлової площі в нежитлову КП "ЖЕК-10" недоотримало доходу в сумі 77 тис. грн, оскільки тариф на послуги для нежитлових приміщень не враховує всіх послуг, які підприємство надає мешканцям житлового фонду.

З 1 січня 2009 набрала чинності Методика обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затверджена Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України №691 від 12.06.2008. Але змін та перезатвердження тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій впродовж 2009 - 2011 років не проводилося. Поряд з цим ВАТ ЕК "Чернігівобленерго" не прийняло пропозиції КП "ЖЕК-10" щодо збільшення компенсації вартості робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкових електромереж. У результаті комунальне підприємство недоотримало доходу в сумі 254 тис.грн.

Крім того, упродовж 2009 - 2011 років КП "ЖЕК-10" здійснило неефективних витрат в частині сплати адміністративних витрат та прибутку підрядних підприємств на суму 631 тис. грн. Між тим, за висновком аудиторів,  підприємство могло б здійснювати роботи з поточного ремонту житлового фонду власними силами, утримуючи працівників для виконання ремонтних робіт або наймаючи їх за трудовими угодами.

За результатом дослідження Держфінінспекція надала рекомендації КП "ЖЕК-10" щодо покращення фінансово-господарської діяльності.


Сергій Ревенок, головний державний аудитор Державної фінансової інспекції в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

 Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України

Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34

З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.

Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП

Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09

На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.

 Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів

Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52

Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».

У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція

У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21

У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини