У Городнянській ОТГ запрацює програма стерилізації та реєстрації безпритульних собак - результат публічної консультації
Рада Городнянської ОТГ разом із зооволонтерами, ветеринарною клінікою та профільними службами реалізує програму стерилізації та реєстрації безпритульних собак. Про це домовилися на публічній консультації із заінтересованими сторонами, яку організувала ГО “Центр UA”.

На зустрічі представники місцевої влади, зооволонтери, керівництво Городнянського районного управління Держпродспоживслужби, представники лікарні ветеринарної медицини та експерти обговорили, як гуманно зменшити кількість безпритульних собак в об’єднаній громаді. Зокрема, приділили увагу питанням відлову та перевезення собак на стерилізацію та відповідальності за перетримку та годування.
За словами голови Городнянської ОТГ Андрія Богдана, міська рада виділяє з бюджету необхідні кошти на стерилізацію та перетримання усіх безпритульних собак, що мешкають на території громади, а також готова забезпечити ловців усім необхідним інвентарем та транспортом:
“Як зловити собак для перевезення на стерилізацію – це питання, яке потребує вирішення. В управлінні ЖКГ уже є автомобіль з вантажним відділенням, яке можна використати для перевезення тварин, інше необхідне обладнання ми закупимо згодом. Також лікарня ветеринарної медицини вже має п’ять добре облаштованих місць для перетримки тварин після операції, але ж ловити собак поки нікому”, – зазначив він.
Однак, у громаді вже діє механізм догляду за безпритульними собаками. Про це наголосила зооволонтерка ГО “Городнянський центр захисту тварин і рослин “Милосердя” Ірина Потапенко, зокрема вона зауважила, що насправді безпритульних собак у громаді небагато, чимало тварин відпускають на самовигул безвіповідальні мешканці:
“Йдеться про десять, максимум, двадцять безпритульних собак. За кожною з них закріплений наш волонтер-куратор, який знає, де знаходиться ця собака. Отже, цей волонтер може допомогти зловити собаку і відвезти її до лікарні. Головне, щоб разом з волонтером під час вилову собак були присутні представник комунальної служби і обов’язково ветеринарної лікарні”.
Зооволонтери також взяли на себе зобов’язання годувати тварин, які після операції будуть знаходитись на перетриманні у лікарні.
Та найбільше дискусій викликало питання низького рівня зоовідповідальності мешканців громади, а також необхідності у реєстрації як безпритульних, так і домашніх собак. Начальниця Чернігівського КП “ВСЦ “Крок до тварин” Тетяна Діденко закликала місцеву владу та зооволонтерів Городні почати програму реєстрації тварин паралельно з програмою стерилізації, а також постійно проводити інформаційні кампанії для мешканців громади:
“Зараз є всі умови для швидкої та зручної реєстрації тварин, від безкоштовного програмного забезпечення до недорогих бірок, чіпів та жетонів, для безпритульних і домашніх тварин відповідно. Серед переваг реєстрації, крім власне контролю за динамікою приросту, є те, що бірка, наприклад, дає змогу зрозуміти, чи була тварина щеплена від сказу і коли, а якщо це домашня тварина - віднайти її хазяїна. Стосовно ж зоовідповідальності, то 80% людей десять років тому не розуміло, навіщо ми стерилізуємо собак у Чернігові, особливо коли йшлося про домашніх тварин. Зараз ситуація краща, тому що всі ці роки ми різними шляхами пояснювали людям важливість стерилізації тварин”.
Стосовно ж створення притулку для тварин, то учасники консультації погодилися з начальницею Городнянського районного управління Держпродспоживслужби Людмилою Кравець, яка зазначила, що ця ідея з часом втратить свою актуальність:
“Як тільки програми стерилізації і реєстрації запрацюють, собак почнуть стерилізувати та щеплювати, притулок стане непотрібним”, – зазначила вона.
На завершення заходу представник ГО “Центр UA” Денис Мурза наголосив, що робота над проблемою продовжуватиметься і після консультації.
“За результатами сьогоднішнього обговорення, сподіваюся, вдастся запустити реально дієву програму стерилізації та реєстрації тварин, яка дозволить принаймні закласти фундамент вирішення проблеми у 2019 році”, – наголосив громадський активіст.
За підсумками заходу представники відповідних служб домовилися із зооволонтерами брати участь у процесі відлову та розподілили між собою обов’язки, водночас місцева влада пообіцяла закупити весь необхідний інвентар та надати транспорт, аби заходи були безпечними для людей та тварин.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.