Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 листопада, 21:09:51

В області працюють над реформуванням інтернатних закладів

15.06.2019   09:09Агенцiя

На Чернігівщині продовжується реалізація проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Нагадаємо: з березня минулого року експерти консорціуму «Соціальні інвестиції» (відповідно до договору з Мінсоцполітики) надають консультаційні послуги із впровадження Регіонального плану стосовно збільшення обсягів надання послуг з догляду на сімейній основі (реформування інтернатних закладів в області). Відтак, мають бути розроблені плани трансформації усіх дитячих інституцій, підготовки та перенавчання фахівців цих установ, розвитку сімейних форм виховання, а також мережі послуг у громадах.

Кінцева мета цих ініціатив — інноваційна модель надання послуг сім’ям та дітям, що базуватиметься на забезпеченні кращих інтересів дитини.

Упродовж квітня-травня цього року команда консультанта за підтримки органів виконавчої влади та місцевого самоврядування провела оцінку потреб вихованців Прилуцького обласного будинку дитини «Надія», Сновської та Батуринської спеціальної загальноосвітніх шкіл-інтернатів.

Проекти планів трансформації кожного закладу експерти консорціуму презентували профільній обласній робочій групі.
Засідання провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова. До обговорення долучилася консультант Мінсоцполітики з питань супроводу впровадження планів трансформації інтернатних закладів Тамара Головко.

За словами експертів, у закладах зміняться не тільки назви, а й кількість та якість запропонованих послуг. Зокрема, рекомендують запровадити такі послуги як представництво інтересів, раннє втручання, робота з батьками тощо. Можна розглянути навіть платний варіант (за моделлю соціального замовлення).

— Наша мета — зробити соціально комфортним життя кожної дитини, яка опинилась у складних життєвих обставинах. Маємо створити умови для повернення дітей, які виховуються в інституціях, у сім’ї біологічних батьків або ж у сімейні форми виховання. Адже ключове завдання реформи — попередити потрапляння дітей до інтернатних закладів, — підкреслила Наталія Романова.

Учасники засідання також обговорили систему індикаторів результативності реформування дитячих інтернатних закладів в області та проведення масштабної інформаційної кампанії. Серед запланованих заходів — престури до закладів, що реформуватимуться, конкурси на краще висвітлення даної тематики, конференції, круглі столи. Крім того, поширюватимуть тематичні відеоролики, буклети, плакати, знімуть навчальний фільм.

Усі пропозиції до проектів планів трансформації опрацьовуватимуть упродовж тижня, повідомив

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Новий керівник — нові горизонти: у Прилуцькому технічному фаховому коледжі відбулися кадрові зміни 14:09

Озирнутися назад - може бути лячно. Кожного дня ми випробовуємо силу власних кроків, адже рух вперед завжди вимагає сміливості.

Від металевих контейнерів до дерев’яних навісів: у Чернігові демонтують ще 34 незаконні тимчасові об’єкти 13:48

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 20 листопада надав дозвіл на демонтаж 34 незаконно встановлених тимчасових об’єктів на території міста.

Чернігівські дзюдоїсти вибороли п’ять нагород на чемпіонаті України серед молодших кадетів 13:25

У період з 17 до 19 листопада в місті Ужгород відбувся чемпіонат України з дзюдо серед молодших кадетів до 17 років.

До Чернігова доставлено нову партію гуманітарної допомоги з Лаппеенранти 12:43

20 листопада до Чернігова прибула чергова партія гуманітарної допомоги від міста-побратима Лаппеенранта.

На Новгород-Сіверщині поліцейські вилучили у чоловіка незаконну зброю та боєприпаси 12:21

Співробітники Новгород-Сіверського районного відділу поліції під час санкціонованого обшуку в господарстві 40-річного мешканця громади виявили гранату, вибухову речовину, боєприпаси та шість нелегальних гладкоствольних рушниць.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини