В області діють мобільні бригади з протидії домашньому насильству
За даними міжвідомчої статистики, минулого року в області зареєстровано 2566 звернень щодо фактів насильства в сім’ї. Порівняно з 2017 роком кількість звернень зменшилась на 13%. Втім, така тенденція не свідчить про загальний рівень насильства. Адже фіксуються лише ті випадки, коли було офіційне звернення до органів поліції та виконавчої влади.

— Масштаби випадків вчинення насильства набагато більші. Є фактори, що створюють перепони для звернення реальних чи потенційних постраждалих. Це, зокрема, недостатній рівень поінформованості громадян про види насильства та відповідний захист і допомогу, певна недовіра до правової системи, небажання відкривати свою таємницю суспільству (особливо це стосується чоловіків) та інші, — зазначила директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш на тематичному брифінгу в облдержадміністрації.
Очільниця Департаменту, що є регіональним координатором у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, наголосила: нині в Україні впроваджується принципово нова державна політика, орієнтована на створення єдиної ефективної системи належного реагування на кожен випадок насильства та його профілактику.
Важливим кроком у цьому напрямі є запровадження кримінальної відповідальності за систематичне домашнє насильство: покарання у вигляді позбавлення волі строком до 2 років.
Передбачено покарання і за примушування до шлюбу, зґвалтування, сексуальне насильство відносно подружжя чи колишнього подружжя, кримінальну відповідальність за невиконання обмежувальних заходів або приписів.
Для протидії домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми на Чернігівщині продовжують створюватися мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. На сьогодні в області працює 16 таких спеціалізованих служб, зокрема 4 — в ОТГ.
Заступник директора обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Старовойт: «Як правило, мобільні бригади створюються при центрах соціальних служб. Їх мета — попередження проявів насильства та допомога постраждалим. Цього року вже здійснено 134 виїзди з метою профілактики та 6 — за фактом повідомлень про насильство в сім’ї. Крім того, в області діє центр соціально-психологічної допомоги. Тут жертви насильства не тільки проживають, а й отримують фахову підтримку. Щороку до центру звертається все більше людей, що свідчить про довіру населення до соціальних працівників. Так, нині у центрі 4 мами, у яких 9 дітей, та одна особа — жертва насильства в сім’ї».
Профільним структурам та службам стали більше довіряти не тільки дорослі, а й діти, які особисто звертаються до поліції. За 5 місяців цього року в області зафіксовано 36 таких повідомлень (за аналогічний період минулого року — 22), у тому числі 24 — від дівчаток.
Начальник відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління Нацполіції в області Ольга Панкратова: «З березня цього року маємо чіткий порядок оцінки ризиків вчинення домашнього насильства. Відтак, уже винесено 5 термінових заборонних приписів. За 5 місяців складено 757 протоколів за вчинення домашнього насильства. Нині на профілактичному обліку перебувають 1496 осіб, з них 1470 — чоловіки».
Спікери зазначили, що законодавче підґрунтя для боротьби з проблемою домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми створене. Головне — не боятись і не соромитись розказати про свій випадок спеціалістам. Для цього варто зателефонувати на національну «гарячу» лінію (0800) 500-335 (або 116-123) чи до поліції на номер «102». Можна також звернутись до Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА — (0462) 67-45-14 та Чернігівського обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді — (0462) 77-50-78, інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).