Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 9 серпня, 07:15:36

Ігор Вдовенко зустрівся із медійниками Чернігівщини з нагоди початку чергового обласного конкурсу журналістських робіт

06.06.2019   16:08Агенцiя

Уже другий рік поспіль обласна рада згуртовує представників ЗМІ Придесення у день їх професійного свята, аби урочисто дати своєрідний старт обласного Конкурсу журналістських робіт із тематики реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, започаткований рішенням 12 сесії обласної ради.

Ось і сьогодні, 6 червня, з нагоди Дня журналіста відбулась зустріч медійників Чернігівщини з головою обласної ради Ігорем Вдовенком, під час якої обговорювались основні аспекти цьогорічного творчого марафону, актуальні питання перебігу децентралізації в регіоні.

За словами очільника найвищого представницького органу Придесення, сьогодні не виникає сумнівів, що реформа децентралізації є найбільш вдалою і успішною в нашій державі. І найголовніше – її позитивні результати вже не один рік поспіль відчувають люди у різних куточках України: від невеличких сіл до міст обласного значення.

Не є виключенням і Чернігівщина, яка за останні роки демонструє провідні позиції у загальнодержавному рейтингу за темпами створення ОТГ. Відповідно до даних травневого моніторингу Мінрегіону наша область посіла другу сходинку серед лідерів децентралізації в Україні.

Наразі на теренах Чернігівщини вже функціонує 39 об’єднаних територіальних громад. Ще у шести ОТГ – Вихвостівській, Хмільницькій, Киїнській, Новобілоуській, Озерянській та Борзнянській – перші місцеві вибори відбудуться 30 червня.

Сформувати правильні підходи до розуміння децентралізації, сприяти позитивному ставленню людей до змін та свідомому сприйняттю усіх цих перетворень в системі управління та адміністративно-територіального устрою можна лише завдяки широкому висвітленню та потужній інформаційній підтримці місцевих медіаресурсів, - підкреслив очільник.

Умови проведення цьогорічного конкурсу журналістських робіт залишаються незмінними. Визначення переможців відбувається в чотирьох жанрових номінаціях:онлайн-публікація;публікація в друкованих ЗМІ; радіоматеріал; відеоматеріал, телепрограма, відеосюжет.

Критерії оцінювання конкурсних робіт – актуальність, фаховість та знання тематики, креативність, а також дотримання етичних норм та журналістських стандартів.

Детальну інформацію про основні аспекти проведення, тематичні пріоритети та технічні вимоги до робіт можна знайти на офіційному веб-сайті Чернігівської обласної ради.

Голова обласної ради нагадав, що минулого року на розсуд конкурсної комісії медійники Чернігівщини представили 21 матеріал: 11 онлайн публікацій, 2 відеоматеріали, 7 публікацій в друкованих ЗМІ та 1 радіопередачу.

До речі, для порівняння, у Дніпропетровській області на аналогічний конкурс надійшло 69 заявок.

До участі у конкурсі журналістських робіт на Чернігівщині долучилися як досвідчені журналісти, представники авторитетних районних ЗМІ, регіональних медіа ресурсів, так і працівники прес-служб органів місцевого самоврядування.

І хоча у порівнянні із іншими областями Чернігівщина продемонструвала досить скромну активність, Ігор Вдовенко висловив сподівання, що результатом сьогоднішньої зустрічі стане не лише офіційний старт другого обласного конкурсу журналістських робіт, а й залучення до участі у ньому, завдяки комунікації з вами, більш широкого кола медійників.

Тим паче, що перемога у конкурсі окрім шани і визнання принесе автору і солідну грошову винагороду, адже І премія на сьогодні складає 4-и, ІІ премія – 3-и, а ІІІ премія – відповідно 2 прожиткових мінімуми для працездатних осіб, встановлених на 1 грудня календарного року проведення конкурсу.

Наостанок Ігор Вдовенко висловив журналістській спільноті вдячність за співпрацю, увагу до діяльності обласної ради та органів місцевого самоврядування.

На знак шани і поваги з нагоди Дня журналіста Ігор Вдовенко вручив майстрам влучного слова низку відзнак найвищого представницького органу Чернігівщини.

Почесною грамотою обласної ради нагороджено редактора телеканалу «Дитинець» Наталію Левочко, членаЧернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України, приватного нотаріуса Олександра Красногора, а також колективи ТОВ «Редакція газети «Нові горизонти» та дитячої інформаційної агенції «Крила» Чернігівського обласного Палацу дітей та юнацтва.

Подяки обласної ради оголошено керівнику комерційного відділу та кореспонденту ТОВ «Чернігівська Деснянська правда» Яні Горбик та Сергію Карасю. Аналогічні відзнаки вручені коректору та кореспонденту газети «Чернігівщина: новини і оголошення» Катерині Махлай та Марії Пучинець.

Разом із тим для потреб Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України Ігор Вдовенко від обласної ради з нагоди свята презентував фотоапарат, який вручив відповідальному секретарю осередку Ользі Черняковій.

У свою чергу за підтримку ідей Національної спілки журналістів України, сприяння в реалізації завдань найбільшої журналістської організації нашої держави голова обласної ради удостоєний подяки НСЖУ.

У ході дружньої розмови учасники зустрічі поділились своїми роздумами щодо стану сучасної журналістики та тих викликів, які стоять сьогодні перед представниками ЗМІ.

Завершилось тепле спілкування спільним фото на згадку.

Довідково.Конкурс журналістських робіт із тематики реформування місцевого самоврядування та територіальної організації владипроводиться із урахуванням концептуальних засад та методології Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Мета Конкурсу - підвищити поінформованість населення області стосовно реалізації реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади, повідомляє Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради.

Останні новини Чернігівщини

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — актуальні дані 13:42

У Чернігівській області тривають першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури. Днями підрядники працювали на таких об'єктах.

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня

За тиждень на Чернігівщині виявлено 1317 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 8 серпня 13:34

За минулий тиждень групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 99 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 1317 таких предметів.

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування

«Разом до Перемоги!»: у Коропській громаді відбувся захід згуртування 10:12

За підтримки проєкту Голос громад Чернігівщини 5 серпня в Коропі пройшов творчий та інтелектуальний патріотичний захід на базі Центру дитячої та юнацької творчості.

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою

«Ми 41 день були відрізані від України». Інтерв’ю з Корюківським міським головою 10:10

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві дороги та мости, фактично ізолювавши громаду від іншої частини України.

Волонтерський проєкт

Волонтерський проєкт "Країна вільних людей" завітав до Любецької громади 10:00

5 серпня в Тарасо-Шевченківському старостинському окрузі (Любецька громада) відбулася розважально-інформаційна програма "Я - громадянин України" за ініціативи організації Крим SOS.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини