У Чернігові гранітні основи гармат на Валу укріплюватимуть
Цього року у Чернігові відремонтують гранітні основи, на яких стоять гармати з бастіонів Чернігівської фортеці, що розташовані на території Валу. Відповідне рішення розглянули на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 16 травня. На цей поточний ремонт з міського бюджету виділено понад 25 тис. грн.
Чавунні гармати з бастіонів Чернігівської фортеці XVII-XIX ст. у кількості 12 штук з лафетами на території Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів Стародавній» передані в оперативне управління управлінню культури та туризму Чернігівської міської ради у серпні 2018 року.
До переліку об’єктів пам’яток культурної спадщини, які потребують поточного ремонту, також включили пам'ятний знак на честь радянських воїнів-визволителів за адресою перехрестя вул.Івана Мазепи та проспекту Перемоги. На ці роботи буде спрямовано понад 35 тис. грн.
Цей поточний ремонт здійснюватиметься на виконання Міської цільової програми з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини м. Чернігова на 2019-2021 роки. Відповідно до цієї Програми планується також встановлення системи відеоспостереження у місцях знаходження пам’яток культурної спадщини, виготовлення охоронних дошок, що встановлюватимуться на пам’ятки культурної спадщини. Зокрема, цього року планують встановити дві камери на Болдиній горі та п’ять - на бульварі по проспекту Миру біля Катерининської церкви.
Орієнтовний обсяг фінансування цієї Програми на три роки складає 1,427 млн грн., доповідає прес-служба Чернігівської міської ради.
Останні новини Чернігівщини
Інклюзивний театр для кожної дитини: Чернігівський театр ляльок розвиває безбар’єрні культурні ініціативи 10:21
Чернігівський обласний театр ляльок імені Олександра Довженка постійно працює над тим, щоб культурні послуги були доступними для всіх дітей, зокрема для юних глядачів з особливими освітніми потребами
Аграрії області засіяли майже половину від прогнозованих площ 09:49
На Чернігівщині тривають весняно-польові роботи. Станом на 11 травня ярими культурами вже засіяно 505,1 тис. га.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:46
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 4 особи постраждали.
12 травня: цей день в Україні і світі 08:44
День 1539 Російська агресія - Day 1539 Russian aggression