Чоловіка, який представлявся працівником правоохоронних органів та вчиняв розбійні напади, засуджено до 7 років позбавлення волі
За апеляційною скаргою прокурора колегія суддів Чернігівського апеляційного суду скасувала у зв’язку з м’якістю призначеного покарання вирок Прилуцького міськрайонного суду Чернігівської області, яким жителя міста Прилуки засуджено до 4 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна.
Судом було встановлено, що раніше судимий чоловік, з метою заволодіння чужим майном, здійснював напади на перехожих у м. Прилуки. Представившись працівником правоохоронних органів, чоловік погрожував потерпілим ножем, після чого відкрито заволодівав їх майном.
У лютому минулого року зловмисник вчинив два розбійних напади.
У ході судового розгляду прокурор довів його вину у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 353 КК України (самовільне присвоєння владних повноважень, поєднане із вчиненням суспільно-небезпечного діяння, ч. 1 ст. 187 КК України (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров’я особи) та ч. 2 ст. 187 КК України (ті самі дії, вчинені особою, яка раніше вчинила розбійний напад) та не погодившись з призначеним судом першої інстанції покаранням подав апеляційну скаргу.
В суді апеляційної інстанції прокурор відмітив, що суд першої інстанції при ухваленні вироку не врахував характер і ступінь тяжкості скоєних злочинів, особу обвинуваченого, який раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення, у тому числі, й тяжких корисливих злочинів, відбував покарання в місцях позбавлення волі, однак на шлях виправлення не став та знову вчинив нові умисні злочини.
Вказані обставини не давали підстав суду призначати покарання нижче від найнижчої межі за санкцією ч. 2 ст. 187 КК України.
Відтак, апеляційний суд підтвердив обґрунтованість правової позиції прокурора та засудив обвинуваченого до 7 років позбавлення волі.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
«Найважче тримати позиції під ударами КАБів» – поліцейський з Чернігівщини Сергій Жук на псевдо Джоні 20:20
Поліцейський стрілецького батальйону поліції Чернігівщини має військову освіту і досвід бойових дій з 2014 року: брав участь у деблокуванні Луганського аеропорту, у запеклих боях з окупантами на Сході. Нині Джоні – боєць стрілецького батальйону, який після поранення на фронті проходить лікування та реабілітацію.
СБУ викрила на Чернігівщині податківців, які «обкладали даниною» підприємців 20:17
Служба безпеки ліквідувала злочинну схему, яка діяла у фіскальному відомстві на Чернігівщині.
Тролейбусні маршрути №8 та №11 тимчасово курсуватимуть зі змінами 20:09
З 27 січня у Чернігові запроваджуються тимчасові зміни в роботі тролейбусних маршрутів у зв’язку з технічними обмеженнями електропостачання.
У Куликівської та Холминської громад – нові партнери з Хмельниччини та Івано-Франківщини 17:06
Куликівська селищна територіальна громада сьогодні підписала Меморандум про співробітництво з Теофіпольською громадою Хмельницької області в межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади».
Роман Виноградський — призер чемпіонату України з лижних перегонів 16:57
У період з 20 по 24 січня у селі Яворів Львівської області відбувся Чемпіонат України з лижних перегонів серед осіб з порушеннями слуху.