Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 липня, 04:42:37

Виділення з води відкритих водоймищ холерних вібріонів не О1 групи

13.08.2012   18:04Агенцiя

В засобах масової інформації в останній час з'являються повідомлення про виділення з води відкритих водоймищ холерних вібріонів не О1 групи. У багатьох людей це асоціюється з виділенням збудника, що викликає захворювання у людей на холеру. Але це не так.

Лабораторіями санепідслужби України в період з травня по жовтень проводяться моніторингові дослідження проб води із стаціонарних точок (місця масового відпочинку, водокористування, тощо). Холерні вібріони не О1 групи поширені у навколишньому середовищі, про що свідчить щорічне їх виділення з проб морської води-до 24% від кількості відібраних проб, до 30% з прісної води річок та інших водоймищ (дані по південному регіону України).

 Лабораторіями санепідслужби області також проводяться дослідження навколишнього середовища, в тому числі і води відкритих водоймищ. Тільки з травня по серпень виділено 17 культур холерного вібріону не О1групи.

Наказом №167 від 30.05.1997 р «Про удосконалення протихолерних заходів в Україні» не передбачено проведення обмежувальних заходів (заборона водокористування, закриття пляжів тощо) при виділенні холерного вібріону не О1 групи.

Але, беручи до уваги наведену інформацію, слід пам'ятати, що присутність у водоймищах холерного вібріону неО1 групи передбачає розвиток у аналогічних умовах і холерного вібріону О1 і О139 який може попасти у воду від хворого на холеру і викликати захворювання у здорових людей.

Слід дотримуватись заходів з попередження захворювань, як і при будь-якій кишковій інфекції:
- дотримуватись правил особистої і суспільної гігієни;
- вживати продукти гарантованої якості, не вживати продуктів з вичерпаним терміном реалізації;
- не використовувати воду відкритих водоймищ для пиття, господарсько-побутових потреб, миття овочів, посуди на відпочинку;
- не ковтати воду при купанні пірнанні;
- купатися у спеціально відведених для цього місцях.

http://cnoblses.net.ua/news/new.php?id=519

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині потонув молодий чоловік 16:59

Про це повідомили у ГУ ДСНС у Чернігівській області.

Соціальний захист ВПО на Ніжинщині: програми підтримки та допомога благодійників 16:36

На території Ніжинського району (включно з райцентром) на обліку в єдиній інформаційній базі даних про ВПО перебуває понад 12,8 тисячі осіб. Найбільше з Чернігівської (близько 4 тисяч) та Київської (понад 4,5 тисячі), решта – з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Херсонської областей.

єРобота: в Чернігові військовий відкрив чайну «Сьорб» 15:50

Не кавою єдиною, вирішив Владислав Іванцов і відкрив у Чернігові чайну «Сьорб». Для цього скористався програмою «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» урядового проєкту «єРобота» і отримав понад 450 тис. гривень на започаткування бізнесу.

Реформа шкільного харчування в Ніжинській громаді в дії! 15:09

Обирати здорову їжу навчали школярів у пришкільних таборах Ніжина.

У Чернігові поліцейські викрили злочинну групу «наркозакладчиків» 14:45

Оперативники управління боротьби з наркозлочинністю поліції Чернігівщини відстежили та перекрили канал систематичного надходження в обласний центр значних партій психотропних речовин, які в подальшому збувалися вроздріб шляхом «закладок».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини