Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 23:22:16

Виділення з води відкритих водоймищ холерних вібріонів не О1 групи

13.08.2012   18:04Агенцiя

В засобах масової інформації в останній час з'являються повідомлення про виділення з води відкритих водоймищ холерних вібріонів не О1 групи. У багатьох людей це асоціюється з виділенням збудника, що викликає захворювання у людей на холеру. Але це не так.

Лабораторіями санепідслужби України в період з травня по жовтень проводяться моніторингові дослідження проб води із стаціонарних точок (місця масового відпочинку, водокористування, тощо). Холерні вібріони не О1 групи поширені у навколишньому середовищі, про що свідчить щорічне їх виділення з проб морської води-до 24% від кількості відібраних проб, до 30% з прісної води річок та інших водоймищ (дані по південному регіону України).

 Лабораторіями санепідслужби області також проводяться дослідження навколишнього середовища, в тому числі і води відкритих водоймищ. Тільки з травня по серпень виділено 17 культур холерного вібріону не О1групи.

Наказом №167 від 30.05.1997 р «Про удосконалення протихолерних заходів в Україні» не передбачено проведення обмежувальних заходів (заборона водокористування, закриття пляжів тощо) при виділенні холерного вібріону не О1 групи.

Але, беручи до уваги наведену інформацію, слід пам'ятати, що присутність у водоймищах холерного вібріону неО1 групи передбачає розвиток у аналогічних умовах і холерного вібріону О1 і О139 який може попасти у воду від хворого на холеру і викликати захворювання у здорових людей.

Слід дотримуватись заходів з попередження захворювань, як і при будь-якій кишковій інфекції:
- дотримуватись правил особистої і суспільної гігієни;
- вживати продукти гарантованої якості, не вживати продуктів з вичерпаним терміном реалізації;
- не використовувати воду відкритих водоймищ для пиття, господарсько-побутових потреб, миття овочів, посуди на відпочинку;
- не ковтати воду при купанні пірнанні;
- купатися у спеціально відведених для цього місцях.

http://cnoblses.net.ua/news/new.php?id=519

Останні новини Чернігівщини

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині 17:28

Третій рік поспіль завдяки ініціативі Міністерства юстиції «Кохання поза часом» щасливі закохані можуть забарвити день 14 лютого справжніми емоціями і особливою пам’ятною подією, поєднавши долю зі своєю половинкою з ранку до опівночі.

"Сонце слова на двох" зійшло у бібліотеці ім. М. Коцюбинського 17:07

Вечір поезії від Тетяни Шептицької та Сергія Пантюка пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках реалізації проекту «Безкоштовні курси української мови».

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи 16:53

Що таке Антикорупційна програма та які переваги її прийняття – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади Менської ОТГ на інформаційній зустрічі, яка пройшла 17 лютого.

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів 16:42

В обласному центрі з 14 лютого до 16 лютого поліція провела перше в цьому році оперативно-профілактичне відпрацювання. Такі заходи відбуватимуться циклічно в різних мікрорайонах міста.

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції 16:32

Під час патрулювання на вулиці Савчука у дворі будинків інспектори помітили підозрілого чоловіка, який мав ознаки алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини