На Чернігівщині посилено контролюватимуть незаконний вилов риби
Як боротися з рибаками-браконьєрами – вирішували члени міжвідомчої робочої групи з питань охорони та відтворення водних біоресурсів. Засідання провела заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова 2 квітня.
В обговоренні взяли участь представники відповідних структурних підрозділів ОДА, обласних контролюючих служб, правоохоронних органів, Чернігівського прикордонного загону та мисливсько-рибальських підприємств.
Як повідомив начальник управління Державного агентства рибного господарства в області Микола Каленюк, за кількістю водойм Чернігівщина займає друге місце в Україні. При цьому в його відомстві працює всього 15 інспекторів. Тож, аби захистити від несумлінних громадян водні біоресурси області, рейди на річках, озерах і водосховищах Чернігівським рибоохоронним патрулем проводитимуться спільно з інспекторами екологічної інспекції та правоохоронними органами. На прикордонних територіях контроль за рухом плавзасобів та перевезенням водних біоресурсів посилять підрозділи Чернігівського прикордонного загону.
Для оперативного реагування на порушення природоохоронного законодавства в управлінні Державного агентства рибного господарства в області працює цілодобова «гаряча лінія» за номерами: (099) 112-13-44 та (0462) 93-75-57.
Крім ловлі риби, Головним управлінням Держпродспоживслужби в області контролюватиметься також торгівля нею.
До заходів протидії незаконному вилову і продажу водних біоресурсів у період дії весняно-літньої заборони мають долучитися райдержадміністрації та органи місцевого самоврядування.
– Захист та збереження водних біоресурсів – справа не тільки правоохоронців та контролюючих служб, до цієї роботи має активно долучатися місцева влада. Також серед актуальних завдань органів місцевого самоврядування – належне облаштування місць виходу плавзасобів на воду. Аби жителі та гості їх громад могли безпечно і без порушень вимог законодавства як рибалити, так і відпочивати, – наголосила Наталія Романова.
Окрему увагу учасники засідання приділили питанням контролю за проведенням робіт і заходів, які спричиняють підвищений шум та неспокій, у період масового розмноження диких тварин з 1 квітня по 15 червня – так званий період тиші.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).