У Другій лікарні вирішено питання з КТ-діагностикою
У Чернігівській міській лікарні №2 обслуговується майже 75 тисяч пацієнтів. Успішне лікування хвороби можливо тільки в разі своєчасного встановлення пацієнтові точного діагнозу. Для цього застосовуються різноманітні діагностичні інструменти, включно з найточнiшим методом – комп’ютерною томографією (КТ).
Відтепер така можливість у пацієнтів є! Цього тижня на базі міської лікарні №2 відкрився кабінет (№209) комп’ютерної томографії. Комп’ютерний томограф – це найсучасніший у місті та області 64-зрізовий апарат. Устаткування – запозичене, воно не є власністю лікарні, бо своїми силами вона не в змозі придбати таке дороговартісне обладнання. Томограф інстальовано, відкалібровано та запущено в роботу.
− КаТе дає змогу на значно вищому якісному рівні виконувати обстеження.
Крім того, цей апарат може здійснити обстеження з подвійним контрастуванням усіх частин тіла людини, – зазначив головний лікар Чернігівської міської лікарні № 2 Володимир Фаль.
Пропускна здатність КТ досить висока – до 15 осіб у зміну. Планується, що томограф буде працювати у дві зміни, а за потреби – цілодобово. Тож він повністю задовольнить потреби лікарні. Наразі кабінет працює з 9.00 до 19.00, в суботу і неділю – за домовленістю. У кабінеті працюють два лікарі та два лаборанти, які мають великий досвід роботи і постійно вдосконалюють свої навички.
Як розповіла адміністратор кабінету комп’ютерної томографії Оксана Березинець, комп’ютерний томограф розрахований на обслуговування пацієнтів вагою до 200 кг. Для тих пацієнтів, хто не дуже комфортно почувається в закритому просторі, проводиться психологічний тренінг. Під час дослідження існує постійний зв’язок між пацієнтом та лікарем за допомогою відео- та аудіосистем. Направлятимуть на обстеження всі лікарі – як сімейні, так і вузькі спеціалісти.
Довідково:
Комп’ютерна томографія – це неінвазивний метод дослідження людського організму, заснований на формуванні та комп’ютерній обробці безлічі рентгенівських знімків («зрізів»).
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.