Кредит ЄІБ для придбання тролейбусів – на виконкомі затвердили необхідні документи
29 березня, виконавчий комітет Чернігівської міської ради затвердив висновок стосовно доцільності залучення позики комунальним підприємством «Чернігівське тролейбусне управління» відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком для реалізації підпроекту «Підвищення ефективності громадського електротранспорту м. Чернігів» під гарантію Чернігівської міської ради.
За словами начальника управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради Олександра Рижого, таке рішення необхідне для здійснення наступного кроку щодо закупівлі для Чернігова нових тролейбусів.
Загальна інвестиційна вартість Підпроекту - 7,2 млн євро. З них 6 млн євро - кошти Європейського інвестиційного банку, 1,2 млн євро - кошти КП «ЧТУ», включаючи кошти міського бюджету в рамках Програми розвитку електричного транспорту м. Чернігова на 2018-2022 роки. Термін реалізації Підпроекту - 22 роки. Тролейбуси, яких планується закупити близько 40 одиниць, обов’язково повинні бути енергоефективними односекційними низькопідлоговими.
Начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради пояснив, що цей висновок є необхідним для пакету документів, що надсилатиметься у Міністерство фінансів України на погодження. Мінфін, в свою чергу, надаватиме Європейському інвестиційному банку державну гарантію.
- Зараз з Міністерством інфраструктури підписується Угода про передачу коштів. Ця Угода паралельно погоджується Міністерством фінансів України. Крім того, консультанти Європейського інвестиційного банку вже перевіряють тендерну документацію. Якщо вони її погодять, то наступним кроком буде вже тендер, у ході якого визначиться переможець, - прокоментував Олександр Рижий. Він також додав, що у тендерній документації буде вказано, що тендер можна проводити навіть без коштів, щоб не втрачати час.
Нагадаємо, 11 листопада 2016 року Міністерством інфраструктури було підписано, а 12 квітня 2017 року ратифіковано Верховною Радою України фінансову угоду з Європейським інвестиційним банком стосовно реалізації проекту «Міський громадський транспорт України».
Місто Чернігів бере участь у проекті з підпроектом «Підвищення ефективності громадського електротранспорту м. Чернігів». Кінцевий бенефіціар – КП «ЧТУ».
Відповідно до зазначеної Фінансової угоди позичальник, в особі Міністерства фінансів України у співпраці з Міністерством інфраструктури України, надає кредит кожному кінцевому бенефіціару відповідно до угоди про передачу коштів позики.
На сьогодні КП «ЧТУ» - одне з найбільших транспортних підприємств у місті, яке забезпечує 62% внутрішньоміських пасажироперевезень. На балансі підприємства знаходиться 111 одиниць рухомого складу тролейбусів, з них пасажирських - 106 одиниць (у т. ч. 28 – з низькою підлогою), спеціальних - 5 одиниць.
Кількість пасажирських тролейбусів, що відпрацювали нормативний строк експлуатації (більше 10 років), становить 82 одиниці, або 77 % від загальної кількості пасажирського рухомого складу. 26% тролейбусів пристосовані для перевезення осіб з інвалідністю.
Прес-служба чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42
Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.