На весь район маємо один обладнаний пляж
Хоча літо вже до осені повертає, спека спадати і не думає. Усіх до води, мов магнітом, притягує. Добре, що Менщина на воду багата: вистачає річок, озер та ставків.

Отже скупатися і відпочити є де. А от чи безпечний такий відпочинок? Щоб відповісти на це питання, працівники районного відділу Держтехногенбезпеки провели рейдову перевірку місць відпочинку на воді. Результати не дуже втішні…
– Справжній, а не «дикий» пляж потребує дуже серйозної підготовки і обладнання, – розповідає інспектор райвідділу УДІТБ в Чернігівській області Євгеній Довгаль. – Він повинен мати паспорт, погоджений відповідними службами; акт водолазного обстеження дна акваторії водного об’єкту; обладнаний сезонний рятувальний пост; стенди з матеріалами щодо попередження нещасних випадків на воді; обладнану прибережну територію з туалетами, роздягальнями та тіньовими тентами.
На території нашого району такий пляж лише один – в санаторії «Остреч», та й то не всі необхідні документи має. Але рятувальник з човном та необхідною амуніцією на час перевірки знаходився на місці, і дно обстежене, й територія облаштована.
Міське місце відпочинку на річці Мена таким похвалитися не може: берег трохи до порядку довели, а все інше…
– Наскільки дозволяють кошти, намагаємося підтримувати порядок на міському пляжі, – коментує заступник міського голови Юрій Стальниченко. – «Грибки» і лави підремонтували, пофарбували. Спеціально закріплений працівник проводить щоденне прибирання. Але організувати офіційний, повністю обладнаний усім необхідним пляж найближчим часом немає можливості. Адже в Програмі соціально-економічного розвитку міста на 2012 рік видатки на його створення не планувалися.
А як же справи з якістю річкової води? Чи безпечно купатися, не маючи остраху підхопити якусь хворобу?
– Ми обов’язково відбираємо проби води та ґрунту в рекреаційних зонах у Мені та Остречі, – запевняє виконуюча обов’язки головного державного санітарного лікаря району Юлія Зеркаль. – Проби річної води на вірусологічне обстеження проводить обласна СЕС, ми ж виконуємо бактеріологічні та санітарно-хімічні дослідження. У цьому році якихось значних відхилень від норми не виявлено. Воду в районі міського місця відпочинку перевіряємо кожні два тижні.
А на Десні місць для відпочинку – кілька десятків кілометрів. Де захотів, там ставай і насолоджуйся природою. Звичайно, про безпеку говорити важко: під час рейду працівники райвідділу Держтехногенбезпеки проінструктували кілька груп відпочиваючих, роздали пам’ятки з безпеки поводження на воді, але ж це – «краплина в морі». Усі водойми попереджувальними знаками не обставиш, а обладнаних місць для купання просто нема.
– Ще раз хочу звернутися до всіх жителів та гостей нашого району, – говорить Євгеній Довгаль. – Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, безпечне місце для купання необхідно вибирати з поступовим схилом та твердим і чистим дном. Щоб запобігти нещасним випадкам на воді, купайтеся краще вранці або ввечері, коли немає небезпеки перегрівання. Не можна пірнати у воду в невідомих місцях та після тривалого перебування на сонці. В жодному разі не заходьте у воду в нетверезому стані! Слідкуйте за поведінкою дітей та не залишайте їх без нагляду. Не запливайте далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил. Кожному слід пам’ятати – вода помилок не прощає.
http://nslovo.com/blog/na-ves-rajon-majemo-odyn-obladnanyj-plyazh
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.