Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 18:38:28

Депутати Чернігівської міськради внесли зміни до Програми сприяння забезпечення новим житлом мешканців застарілого житла

21.03.2019   14:29Агенцiя

Сьогодні, 21 березня, на засіданні 40-ої сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання затвердили зміни до Програми сприяння забезпечення новим житлом мешканців непридатного для проживання та застарілого житлового фонду міста Чернігова на 2019 – 2023 роки.


Як відомо, ця міська Програма передбачає механізм стимулювання, а саме: систему компенсацій, які інвестори-забудовники будуть отримувати, якщо будуватимуть на місці зношеного аварійного житла. При цьому мешканці відселятимуться у кращі будинки. Подібний механізм надання компенсацій є першим в Україні. Програма розроблена за ініціативи чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, який неодноразово наголошував, що це фактично єдиний шлях для міста хоч щось зробити з непридатним для проживання житловим фондом.

За пропозицією КП «Чернігівбудінвест» зміни, затверджені депутатами міської ради сьогодні, передбачають, що надання компенсації збитків буде здійснюватися з розрахунку до вартості опосередкованої спорудженого житла, встановленого Мінрегіоном для Чернігівської області, що буде діяти на момент проведення відселення жителів або відчуження об’єктів нерухомого майна. Раніше було на момент проведення конкурсу.

Також змінюється система проведення конкурсу. Передбачається, що земельна ділянка буде передаватися в постійне користування КП «Чернігівбудінвест» до початку проведення конкурсу та відселення мешканців інвестором-забудовником. Крім того, в разі відселення квартиронаймачів квартир, що перебувають у власності територіальної громади міста, компенсація Чернігівській міській раді інвестором-забудовником не проводиться.

При обговоренні питання депутати наголосили, що відселювати мешканців потрібно не у менші квартири.

Крім того, було запропоновано підсилити відповідальність саме управлінь міської ради, а не комунального підприємства у питанні видачі житла відселеним мешканцям. Ця пропозиція не була підтримана, оскільки за словами начальника юридичного відділу міської ради Романа Миколаєнка, відповідно до цієї міської Програми органи місцевого самоврядування не можуть втручатися, вони лише можуть надавати консультації та сприяти у перемовинах між інвестором та мешканцями. Усі відносини між ними йдуть напряму, вони самі визначаються, на яких умовах мешканці відселяються.

Нагадаємо, що у рамках зазначеної Програми для забудовників встановлюється мінімально можливий розмір пайової участі в розвитку інфраструктури міста – 0,01%. Крім того, за рахунок міського бюджету їм буде надаватися часткова компенсація збитків, понесених у зв’язку з забезпеченням мешканців новим житлом. Розмір компенсації – до 40% опосередкованої вартості спорудженого житла, встановленого Мінрегіоном для Чернігівської області, в розрахунку на загальну площу відселених квартир і приміщень.

Дія Програми розповсюджується на будинки (аварійні, зношені, непридатні для проживання) віком від 50 років і старіші. Також важливо, що участь будинку у Програмі можлива лише за умови, якщо згоду на це дадуть усі його мешканці.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини