Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 січня, 11:29:43

UA: ЧЕРНІГІВ провів спецефір до 350-ї річниці створення гетьманської столиці в Батурині

19.03.2019   08:10Агенцiя

У програмі "Ранок на UA: ЧЕРНІГІВ" відбувся спецефір, присвячений місту Батурин. Це найяскравіша пам’ятка козацької доби в Чернігівській області. Тут розміщений Національний історико-культурний заповідник "Гетьманська столиця", який об’єднує безцінні пам’ятки історії, архітектури, культури та археології.

16 березня 1669 року за часів українського козацтва Дем’ян Ігнатович ініціював перенесення гетьманської столиці до міста Батурин. З нагоди 350-ї річниці з дня затвердження столиці ранкова команда UA: ЧЕРНІГІВ разом із ведучими Марією Сокол-Григою та Гордієм Єрмаком пройшлася стежками гетьманської слави та поспілкувалася з істориками.

Старший науковий співробітник заповідника "Гетьманська столиця" Віталій Мамалага поділився з глядачами маловідомими історичними фактами про Батурин.

Про діяльність Національного історико-культурного заповідника та сучасне життя Батурина розповіла завідувачка відділу історії гетьманства Марина Хармак.

Також поговорили про те, чим Батурин приваблює туристів та які унікальні історичні об’єкти можна побачити на гетьманській землі. А старша наукова співробітниця НІКЗ "Гетьманська столиця" Оксана Ломко розповіла історії чотирьох гетьманів, які протягом 17-18 століття правили в Батурині.

"Було неймовірно захопливо пройтися гетьманськими стежками, де колись ходили та жили такі особистості, як Іван Мазепа та Кирило Розумовський. А палац Розумовських узагалі вразив своєю розкішшю та змінив моє уявлення про життя українців у 17 столітті. У нас вийшов досить пізнавальний ефір, який розкриває очі на історію чернігівського краю", — поділився враженнями ведучий Гордій Єрмак.

Останні новини Чернігівщини

«Політична шахівниця» № 16: спільна заява Кличка та Атрошенка, роздуми про кандидата від «ЄС», тінь перевиборів у Прилуках

«Політична шахівниця» № 16: спільна заява Кличка та Атрошенка, роздуми про кандидата від «ЄС», тінь перевиборів у Прилуках 09:37

Представляємо увазі наших читачів новий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини.

Чернігівські лучники стали чемпіонами України

Чернігівські лучники стали чемпіонами України 09:13

Чемпіонат України зі стрільби з лука в приміщенні серед дорослих та юніорів відбувся у м.Суми, 10-13 січня 2022 року.

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика

Турнір з міні-футболу пам’яті Мирослава Мандрика 09:09

У спортивній залі Чернігівської спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» 14 січня відбувся щорічний традиційний турнір з міні-футболу пам’яті Заслуженого тренера України Мирослава Даниловича Мандрика, який більше 30 років пропрацював тренером у школі «Юність».

Про військовий облік для жінок

Про військовий облік для жінок 09:04

В Україні з 17 грудня 2021 року набув чинності наказ Міністерства оборони, яким розширено та затверджено перелік галузей і професій для жінок, що повинні перебувати на військовому обліку.

Оборона Замостя. Легенда про Лопату

Оборона Замостя. Легенда про Лопату 08:59

У бібліотеці ім. М.Коцюбинського відбулась презентація першого мальопису від Українського інституту національної пам'яті.