Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:04:18

Екологи нагадали про зміни вимог природоохоронного законодавства

14.03.2019   09:12Агенцiя

Особливості проведення стратегічних екологічних оцінок та оцінок впливу на довкілля при підготовці проектів будівництва і реконструкції обговорили учасники наради, яку 12 березня провела директор Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації Катерина Сахневич.


В обговоренні взяли участь представники профільних структурних підрозділів ОДА, обласних служб і проектних організацій, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад.

Мова йшла про норми законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про стратегічну екологічну оцінку», прийнятих у рамках виконання міжнародних зобов’язань України та транспозиції Директив Європейського Союзу Верховною Радою України.

Так, за новими вимогами стратегічна екологічна оцінка (СЕО) здійснюється на етапі стратегічного планування, а оцінка впливу на довкілля (ОВД) на етапі планування конкретної діяльності.

Як повідомила Катерина Сахневич, процедура стратегічної екологічної оцінки здійснюється замовником документа державного планування до його затвердження. У процедурі беруть участь Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство охорони здоров’я України та підрозділи ОДА: Департамент екології та природних ресурсів і Управління охорони здоров’я.

На сьогодні в області розпочаті три процедури СЕО: генеральний план села Болотниця Талалаївського району та два детальні плани – будівництво елеватора (Менський район), реконструкція автозаправної станції (Ніжинський район).

Для об’єктів планової діяльності проводиться оцінка впливу на довкілля. Так, у сфері функціонування теплових електростанцій, хімічного виробництва, автомагістралей, поводження з небезпечними відходами, стосовно кар’єрів видобування корисних копалин, суцільних санітарних рубок у природно-заповідних зонах зазначену процедуру здійснює Міністерство екології та природних ресурсів України.

У свою чергу, Департамент екології та природних ресурсів ОДА проводить оцінку впливу на довкілля для об’єктів, пов’язаних з бурінням свердловин водопостачання, у разі сільськогосподарського та лісогосподарського освоєння земель, при зміні цільового призначення земель сільськогосподарського призначення, будівництві автозаправок, очисних споруд, проведенні робіт із розчищення водойм тощо.

До речі, процедурою ОВД передбачена участь громадськості на всіх її етапах. Наразі в області розпочаті 42 справи з оцінки впливу на довкілля, видані 14 висновків ОВД, проведено 20 громадських слухань.

– Проведення оцінки впливу на довкілля – процес довготривалий і займає не менше трьох місяців. Тому місцевим органам влади треба негайно займатися цим питанням, аби своєчасно реалізувати проекти, що потребують ОВД, та освоїти кошти, виділені області з державного бюджету. Фахівці Департаменту готові надавати всю необхідну методичну допомогу як місцевим органам влади, так і окремим суб’єктам господарювання, – наголосила Катерина Сахневич.

 
Довідково:

Цьогоріч на реалізацію програм і проектів регіонального та місцевого розвитку Чернігівщині з державного бюджету передбачається понад 584 мільйони гривень. З Державного фонду регіонального розвитку – 229,3 мільйонів гривень; субвенція на соціально-економічний розвиток окремих територій 2019 року – 48,9 мільйонів гривень; залишки коштів субвенції на соціально-економічний розвиток окремих територій 2018 року – 171,9 мільйонів гривень; субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад – 134,2 мільйонів гривень.


 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини