Матір 11 прийомних дітей хоче у рідному селі відкрити будинок для літніх людей
Через бюрократичну тяганину цього не вдається зробити.

На Чернігівщині жінка, яка виростила 11 прийомних дітей, тепер мріє у своєму рідному селі відкрити будинок для літніх людей. Однак влада вже кілька років не може наважитися продати закинуту школу для таких цілей.
Коли у пані Надії вже виріс рідний син, вона пішла в сиротинець по доньку, а повернулася одразу з чотирма дітьми. Усіх, кого в сиротинці не хотіли всиновлювати, вона забирала до себе. Так дітей у родині стало одинадцятеро.
Поки був живий чоловік - вирощували худобу, робили сири, продавали молоко. Нині велика родина обробляє 60 гектарів поля. Керувати технікою може кожен. Навіть дівчата сідають за кермо трактора. У хліві п'ять маленьких свиней. Скільки десятків курей ходять подвір'ям, навіть ніхто не рахував.
Якщо в селі Ваганичі щось трапляється - по допомогу біжать до цієї родини. Ось баба Параска зайшла погрітися і перекусити. Їй 83. За собою вона вже не може доглядати. Зима – найтяжчий період для старих. Тяжко вийти з хати, не дійти по хліб, але найбільша проблема – тепло. Причіп дров коштує 2,5 тисячі гривень.
Через це пані Надія вирішила організувати у Ваганичах будинок для літніх людей, їй у цьому допомагає благодійник з Британії Філіп.
У віддаленому населеному пункті на Чернігівщині повно приміщень, які руйнуються. Однак влада вже кілька років не може наважитися продати закинуту школу. Тим часом до Надії приходять бабусі і дідусі погрітися в хаті, поїсти і дзвонять до неї замість швидкої допомоги.
Жінка, яка виростила 11 прийомних дітей, мріє у рідному селі відкрити будинок для літніх людей
Будинок для літніх дітей хочуть зробити у колишній сільській школі, яка давно стоїть пусткою. У будівлі почався ремонт, але роботи довелося зупинити. Виявилося, приміщення школи неможливо викупити у районного відділу освіти.
"Об'єкти, які належали освіті, не можуть бути перепрофільовані, вони мають займатися тим, чим займалися", – розповіли чиновники.
І байдуже, що в селі майже не має дітей, а приміщення, що стоять пусткою, руйнуються. Сільська рада на словах не проти будинку для старих, але з липня не може зібратися комісія, аби вирішити долю приміщення.
Бюрократична тяганина за сільський будинок для літніх людей триває 4 рік. З кожним роком на відновлення старої школи, що стоїть без опалення, потрібно більше ресурсів. Але пані Надія вірить, що їй вдасться забезпечити односельцям гідну старість. Колись ніхто не вірив, що вона зможе виховати 11 прийомних дітей, а нині вони усі її підтримують.
Кореспондент ТСН Ірина Маркевич
Останні новини Чернігівщини
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.
Виробники переробної промисловості можуть отримати до 16 млн грн гранту на відновлення після обстрілів у межах політики програми «Зроблено в Україні» 14:43
Кабінет Міністрів України на засіданні 7 липня 2025 року затвердив нову редакцію Порядку реалізації програми «Гранти для переробних підприємств». В межах програми запроваджено новий напрям – гранти на відновлення виробничих потужностей для переробних підприємств, які постраждали від збройної агресії росії. Тепер вони можуть отримати до 16 млн грн на закупівлю, доставку та монтаж обладнання.