Прогнози весняного водопілля за даними Чернігівського обласного центру гідрометеорології
Виходячи з гідрометеорологічної ситуації, яка склалась у басейнах річок Десни та Дніпра упродовж осінньо-зимового періоду 2018-2019 років та за нормального розвитку гідрометеорологічних процесів у березні-квітні, очікується, що весняне водопілля 2019 року буде нижче за минулорічне.
За попередніми оцінками воно може розпочатися у першій–другій декадах березня.
За максимальними рівнями водопілля прогнозується нижчим за норму на р. Дніпрі, р. Десні, р. Сеймі та р. Снові.
Загальна амплітуда підвищення рівнів води над поточними відмітками становитиме: на ділянці Дніпра від с. Неданчичі до с. Дніпровського – 1,2 – 1,7 м; на р. Десні – 1,5 – 2,0 м.
Руйнування льодового покриву на річках весною цього року можливе у кінці першої-другої декади березня, що раніше від середніх багаторічних значень.
Останні новини Чернігівщини
Коефіцієнт індексації НГО земель: що врахувати аграріям у декларації 18:25
Для розрахунку податкових зобов’язань у 2026 році застосовуватиметься коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2025 рік – 1,08. Він є єдиним для всіх категорій земель і видів угідь, зокрема й сільськогосподарських.
Шахрайство зі спадщиною: судитимуть організатора злочинної групи та двох приватних нотаріусів 18:22
Прокурорами Чернігівської обласної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно організатора злочинного угрупування та двох пособників за фактами шахрайства, використання підроблених документів та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 4 ст. 190, ч.ч. 2, 3 ст. 28 ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 209 КК України).
Безпека пацієнтів понад усе: в Чернігівській обласній дитячій лікарні впроваджують передові стандарти гігієни WASH 18:21
Чисті руки медика – це врятовані життя. Дотримуючись цієї філософії, фахівці Чернігівської обласної дитячої лікарні пройшли інтенсивне навчання з кращих світових практик у сфері води, санітарії та гігієни (WASH).
«Енергопідтримка для ФОП» до 15000 гривень 18:17
Щоб допомогти українським підприємцям пережити зиму в умовах постійних обстрілів та аварійних відключень, Уряд запровадив спеціальну програму підтримки, яку буде реалізовувати Міністерство економіки, довкілля та сільського господарства України та Державна служба зайнятості.
У Прилуках поліцейські затримали наркоторговця 11:19
Співробітники відділу кримінальної поліції спільно з поліцейськими сектору боротьби з наркозлочинністю Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 44-річним мешканцем міста Ічня.