Депутати погодили збільшення компенсації за пільгові перевезення по деяким маршрутам
25 лютого на пленарному засіданні сесії Чернігівської міської ради внесені зміни до Програми «Компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян в міському електро- та автомобільному транспорті загального користування на 2019-2021 роки».

Зміни передбачають збільшення розміру компенсації за пільгові перевезення на міських автобусних маршрутах на 576 тис. грн. Це зроблено для того, щоб цього року громадяни окремих пільгових категорій щочетверга могли добиратись до приміських дачних масивів безоплатно.
Як відомо, до прийняття цього рішення, на компенсацію втрат від перевезення пільгових категорій громадян в автомобільному транспорті було закладено 7,424 млн грн, що становило 43% від потреби. У 2018 році виникли ускладнення з організацією транспортного забезпечення пільгового проїзду мешканців до дачних масивів, оскільки дефіцит водіїв призвів до відмови перевізників від обслуговування дачних маршрутів та розриву відповідних договорів.
Щодо розрахунків, то на засіданні виконавчого комітету начальник управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку міської ради Олександр Рижий доповів, що щорічно дачний сезон триває у середньому 6 місяців. Відповідно до нормативних розрахунків вартості надання послуги з перевезення автобусами середній розмір витрат на забезпечення планової кількості рейсів по напрямках до дачних масивів становить 26 тис. грн в день. Таким чином, необхідна сума на обслуговування пільгових перевезень щочетверга у 2019 році буде складати: 26 тис. грн * 4 четверга * 6 місяців = 624 тис. грн. У 2020-2021 роках розмір компенсації в автотранспорті прогнозується на рівні з 2019 роком.
Довідково. Згідно з чинним законодавством пільгові перевезення пасажирів забезпечують перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на маршрутах загального користування. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування зобов'язані надати перевізникам, які здійснюють пільгові перевезення пасажирів та перевезення пасажирів за регульованими тарифами, компенсацію відповідно до Закону.
Перелік автобусних маршрутів до приміських дачних масивів із пільговим проїздом буде затверджений у березні ц.р.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
У чернігівському ветеранському просторі святкували День борщу 16:04
Вже традиційно у другу суботу вересня українці відзначають День борщу.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 16:00
Протягом минулої доби зареєстровано 23 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 22 пожежі.
Громадське об'єднання “Спілка ініціатив Чернігівщини” та ОВА запускають освітні заходи для громад Чернігівської області 15:58
Громадське об'єднання “Спілка ініціатив Чернігівщини” спільно з Чернігівською обласною військовою адміністрацією розпочинає серію навчальних заходів для представників органів місцевого самоврядування громад Чернігівської області.
Презентація артбуку "Етноекзистенція" 15:55
11 вересня у Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах засідання клубу "Краєзнавець" відбулася презентація артбуку "Етноекзистенція", автори-упорядники якого – прилуцькі історики і краєзнавці Віктор Моренець та Ігор Павлюченко.

Замах на вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району – чернігівця засуджено до 7 років ув’язнення 10:32
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської окружної прокуратури визнано винним 50-річного чернігівця у закінченому замаху на умисне вбивство голови однієї з селищних територіальних громад Чернігівського району (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України). Вироком Деснянського районного суду міста Чернігова його засуджено до 7 років позбавлення волі.