Майстер-клас з лозоплетіння для безробітних жінок
Спробувати себе в лозоплетінні мали змогу безробітні жінки – підопічні Городнянської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості.
18 лютого для них в рамках культурно-просвітницького проекту «Збережемо традиції предків» відбувся практичний семінар «Що може жінка», присвячений відродженню традиційних народних ремесел, цього разу – лозоплетіння.
Це ремесло - одне з найдавніших та найпоширеніших в Україні. Традиційне плетіння охоплює широку сферу предметів - від елементів будівництва, меблів до дрібних виробів та іграшок. У наш час інтерес до виробів з лози і попит на них з кожним роком зростає. А отже, затребувані люди, які володіють цим ремеслом.
Такою є Тетяна Вучкан, яка мешкає в с.Хрипівка Городнянського району. Вона поділилася з безробітними власним творчим досвідом та майстерністю виготовлення виробів з лози.
На майстер-класі жінки переконалися, що лозоплетіння - процес тривалий та кропіткий, але дуже цікавий. З лози можна виготовити кошики, хлібниці, підставки під вазони, табуретки, стільці, столики тощо. Головне - мати натхнення та художній смак. Також майстриня розповіла про техніку, матеріали та обладнання при виготовленні лозових виробів.
Бажаючі спробували зробити перші кроки в даній справі. Можливо для когось з них та для членів їх родин лозоплетіння стане захопливим та прибутковим заняттям, початком розвитку власної справи.
Світлана Шеремет, Обласний центр зайнятості
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.