Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 31 січня, 22:28:12

Владислав Атрошенко: Пріоритетом для фінансування має бути розвиток міста

12.02.2019   11:52Агенцiя

Чернігів витрачає більше власних коштів на медичну галузь у порівнянні з іншими містами. Про це повідомила сьогодні на ранковій нараді у мерії Олена Лисенко, начальник фінансового управління міської ради.

Так, обсяг медичної субвенції для Чернігова з державного бюджету у 2018 році становив 261 млн грн. Додатково за рахунок власних видатків місто витратило ще 97 млн грн. Вже у 2019 році субвенція очікується менша, на рівні 211 млн грн, тобто місту доведеться дофінансовувати ще 117 млн грн.
Втім практика дофінансування галузі охорони здоров'я цього року є не в усіх містах, більшість просто обмежується коштами субвенцій. На це звернув увагу міський голова Владислав Атрошенко.

"Таким чином на медичну галузь ми спрямовуємо кошти, які могли би бути направлені, приміром, у бюджет розвитку. Це з одного боку добре, адже ми дбаємо про охорону здоров’я. Але одночасно ми забираємо в Чернігова шанс для розвитку. Міста, приблизно схожі за потенціалом з Черніговом (Житомир, Суми), і більші (Одеса, Миколаїв) витрачають на галузь охорони здоров’я тільки кошти субвенції. Це дає їм переваги в подальшому у порівнянні з Черніговом, адже вільні кошти вони можуть спрямувати у свій розвиток.

Натомість, Чернігів дофінансовує медицину. Вважаю, що у пріоритеті має бути розвиток міста, адже це майбутнє наше, це майбутнє молоді, наших дітей", - прокоментував міський голова Владислав Атрошенко.

Також обсяг видатків на охорону здоров'я у розрахунку на 1 людину в Чернігові приблизно у 1,5 рази більший, ніж по деяких інших містах України.

«Медицина прогресує: з’являються нові ліки, почало працювати сучасне діагностичне обладнання, змінилися протоколи лікування. Там, де раніше людина кілька тижнів була у лікарні, зараз цей термін може скоротитися й до 3-5 днів. Але ми залишаємось із тими самими площами лікарень, тими ж обсягами споживання тепла, тими ж штатними розписами», - акцентував міський голова.

За дорученням мера міста управління охорони здоров’я міської ради проаналізує складові фінансування галузі, зокрема, у порівняння з іншими містами.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого

Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10

З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.

Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05

Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).

У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36

Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.

Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн

Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32

Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання

Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25

Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини