Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 3 жовтня, 21:00:01

Презентували 17 нових пріоритетів Плану дій Уряду

30.01.2019   17:50Агенцiя

30 січня у Чернігові презентували 17 нових пріоритетів Плану дій Уряду на 2018-2020 рр. в рамках ініціативи Партнерство “Відкритий Уряд”.

Партнерство «Відкритий Уряд» - багатостороння міжнародна ініціатива, яка покликана об'єднати зусилля урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян.

Внаслідок впровадження цієї Ініціативи в Україні ми вже маємо наступні важливі результати, серед яких електронні декларації для державних службовців, можливість подання електронних петицій, державне фінансування політичних партій, систему електронних публічних закупівель "ProZorro", доступ до відкритих даних та архівів комуністичного режиму, Єдиний веб-портал використання бюджетних коштів та низку інших.

Ініціатива «Партнерство «Відкритий Уряд» продовжує працювати далі.

Презентовано 17 нових пріоритетів Плану дій Уряду на 2018-2020 рр. Їх визначено у тому числі за допомогою громадськості. У липні 2018 року на онлайн-платформі DISCUTO, усі бажаючі могли проголосувати за нові пріоритети діяльності Уряду на 2018 – 2020 роки.

До презентації доєдналися представники Головне територіальне управління юстиції у Чернігівській області: В’ячеслав Хардіков та Ігор Бондарев. Вони розказали про запровадження пріоритетів за виконання яких відповідальне Міністерство юстиції України, а саме: «Впровадження відкритих стандартів роботи системи електронних торгів арештованим майном» та «Запровадження механізму верифікації інформації про кінцевих бенефіціарних власників».

Серед нових завдань ще більш трансформаційні реформи:
- Забезпечення прозорості інформації щодо забруднень навколишнього середовища, зокрема вільний доступ громадськості до екологічної інформації та екологічних перспектив;
- Створення електронного реєстру природних ресурсів задля унеможливлення їх зловживаннями - незаконним видобутком або використанням;
- Створення інтерактивної карти територій, забруднених мінами та іншими вибухонебезпечними предметами;
- Посилення контролю громадськості за законністю процедури державних закупівель «Prozorro»;
- Вільний доступ до всіх етапів і складових будівництва інфраструктурних об’єктів, розкриття інформації про будівництво інфраструктурних об’єктів (дороги, аеропорти, порти тощо) і створення публічного порталу інформаційних даних. Це є особливо актуальним у контексті планів розбудови дорожньої мережі до 2022 року з бюджетом у 300 млрд. грн.;
- Підвищення прозорості конкурсів на отримання державного фінансування громадянським суспільством.

Пріоритети «Партнерство «Відкритий Уряд» 2018-2020
1. Впровадження міжнародних стандартів з розкриття інформації Ініціативи із забезпечення прозорості будівництва (CoST) на базі Міністерства інфраструктури та оприлюднення розкритої інформації на публічному порталі інфраструктурних даних.
2. Впровадження відкритих стандартів роботи системи електронних торгів арештованим майном.
3. Забезпечення відкритості та прозорості здійснення реалізації та продажу публічних активів та майна
4. Підвищення прозорості та ефективності державного контролю у сфері публічних закупівель
5. Забезпечення інформування громадськості у доступній формі про публічні фінанси, а також проекти економічного і соціального розвитку України, що підтримуються міжнародними фінансовими організаціями
6. Впровадження електронних процедур проведення конкурсів для надання фінансової підтримки для виконання (реалізації) інститутами громадянського суспільства програм (проектів, заходів)
7. Запровадження механізму верифікації інформації про кінцевих бенефіціарних власників
8. Підвищення рівня знань з антикорупційної політики, стандартів, законодавства в осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
9. Забезпечення із застосуванням новітніх інформаційно-комунікаційних технологій вільного доступу громадян до екологічної інформації, яку отримують органи державної влади у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів
10. Упорядкування державних реєстрів/баз даних природних ресурсів, підвищення ефективності їх функціонування та використання з метою створення сприятливих умов для провадження господарської діяльності.
11. Створення онлайн карти територій, забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни.
12. Запровадження пріоритетних електронних послуг
13. Створення єдиної онлайн платформи для взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства
14. Забезпечення переходу на електронне впровадження Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ) з розкриттям даних у режимі онлайн
15. Забезпечення учасників освітнього процесу сучасними електронними освітніми ресурсами і сервісами
16. Забезпечення можливості онлайн перевірки документів про освіту.
17.Забезпечення вільного доступу користувачів до Національного репозитарію академічних текстів.


Мережа хабів України Громадський холдинг «ГРУПА ВПЛИВУ»

Останні новини Чернігівщини

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону

Готовність «Облтеплокомуненерго» та ТЕЦ до старту опалювального сезону 14:58

У Чернігові триває підготовка до осінньо-зимового періоду. Про це йшла мова під час загальноміської щотижневої наради в муніципалітеті третього жовтня. Як повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина, його підприємство повністю готове до початку опалювального сезону і розпочне його як тільки протягом трьох днів середньодобова температура буде нижча за +8°C.

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій

Послуги служби зайнятості учасникам бойових дій 14:56

Державна служба зайнятості має в арсеналі широкий спектр послуг, у тому числі для воїнів, які повернулися з фронту.Про це наша розмова з заступником директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергієм Роговцем.

Хор Бортнянського — до Дня музики та Дня захисників і захисниць України 14:08

Міжнародний день музики у світі відзначається 1 жовтня. Крім ідеї пропагування музичного мистецтва, це свято покликане сприяти реалізації розвитку культур, а також шанобливого ставлення до естетичних цінностей різних народів.

Навчальні заклади Чернігівщини отримали генератори від шведських благодійників 13:46

У межах спільного проєкту благодійної організації «Шведський центр допомоги», шведського фонду «Ukrainahjälpen Filippus», Sweden Help East, Power Up Ukraine 18 генераторів потужністю 12 кВт передані навчальним закладам області.

 «Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині

«Укрнафта» починає буріння бічного стовбуру свердловини на Чернігівщині 12:15

Фахівці компанії розпочинають підготовку до буріння на глибині 1450 метрів бічного стовбура на Гнідинцівському родовищі. Це дозволить дати свердловині друге життя та дістатися до нових запасів в зоні, де ще не проходив видобуток. Про це повідомив директор ПАТ «Укрнафта» Сергій Корецький на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини