Прощавай, бойовий прапоре
Урочисто пролунали звуки оркестру, офіцери й солдати зняли головні убори.
П'ять командирів 30-го окремого Криворізького орденів Богдана Хмельницького ІІ ступеню, Червоної Зірки, Захисту Вітчизни ІІІ ступеню Румунської Народної Республіки лінійно-вузлового полку зв'язку, які командували військовою частиною в різні роки, по черзі опускалися на коліно і цілували стяг. Воїни-зв'язківці прощалися з бойовим прапором.
Відповідно до директиви Міністерства оборони через кілька місяців полк буде розформовано...
Так, з сумом і хвилюваннями, полк відзначив 71-шу річницю від дня свого створення. На свято до зв'язківців прийшло чимало ветеранів полку і військ зв'язку, військовослужбовці частин гарнізону, жителі міста.
Ця частина завжди була однією з кращих в Сухопутних військах ЗС України. Це підтверджується результатами численних військових навчань, в яких військовослужбовці полку брали участь. Вони завжди на високопрофесійному рівні забезпечували зв'язок вищого командування з підлеглими частинами та з'єднаннями. Зокрема, за підсумками 2008 року полк зайняв почесне друге місце серед частин Сухопутних військ ЗС України
Формування військової частини розпочалось в перші місяці Великої Вітчизняної війни на Черкащині поблизу села Деньги. А бойове хрещення зв'язківців під командуванням полковника І.Ткаченка відбулось під час оборонних боїв у районі Ново-Санжари, Харків, Чугуїв, Калач-Донський, Котлубань. Згодом полк брав участь в Сталінградській битві.
В складі 3-го Українського фронту зв'язківці визволяли Кривий Ріг, за що полк наказом Верховного Головнокомандувача "за бездоганне забезпечення зв'язку" і отримав почесне найменування "Криворізький". А за проявлені зв'язківцями доблесть і відвагу під час визволення міста Кишинів Указом Президії Верховної ради СРСР від 20 березня 1944 року полк нагороджено орденом "Червоної Зірки". Зв'язківці визволяли від фашистів Румунію, Болгарію, Югославію. У квітні 1945 року воїни полку перетнули кордон Австрії й брали участь в боях за міста Баден та Відень. В повоєнний час до 1958 року частина дислокувалась в Румунії у місті Констанце.
Останні новини Чернігівщини
Нематеріальна культурна спадщина Чернігівщини: в обласному переліку – 25 елементів 11:22
Нематеріальна культурна спадщина Чернігівщини – одна зі складових національної ідентичності і культурного надбання нашого народу.
Допомогу при народженні дитини отримають ще 68 сімей 10:45
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 3 грудня затвердили рішення про надання одноразової матеріальної допомоги при народженні дитини.
Чернігівські поліцейські оперативно встановили та затримали викрадача генератора з магазину 10:21
Оперативники Чернігівського райуправління поліції встановили особу причетного до крадіжки електрогенератора, призначеного для забезпечення енергонезалежності одного з продуктових магазинів міста.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 04 грудня по 05 грудня 2024 року 09:51
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждали 3 особи.
Чернігів передав військовим обладнання на понад мільйон гривень для захисту країни 09:30
Чернігівська міська рада передала обладнання на суму понад один мільйон гривень за зверненням однієї з військових частин Національної гвардії України.