Прощавай, бойовий прапоре
Урочисто пролунали звуки оркестру, офіцери й солдати зняли головні убори.

П'ять командирів 30-го окремого Криворізького орденів Богдана Хмельницького ІІ ступеню, Червоної Зірки, Захисту Вітчизни ІІІ ступеню Румунської Народної Республіки лінійно-вузлового полку зв'язку, які командували військовою частиною в різні роки, по черзі опускалися на коліно і цілували стяг. Воїни-зв'язківці прощалися з бойовим прапором.
Відповідно до директиви Міністерства оборони через кілька місяців полк буде розформовано...
Так, з сумом і хвилюваннями, полк відзначив 71-шу річницю від дня свого створення. На свято до зв'язківців прийшло чимало ветеранів полку і військ зв'язку, військовослужбовці частин гарнізону, жителі міста.
Ця частина завжди була однією з кращих в Сухопутних військах ЗС України. Це підтверджується результатами численних військових навчань, в яких військовослужбовці полку брали участь. Вони завжди на високопрофесійному рівні забезпечували зв'язок вищого командування з підлеглими частинами та з'єднаннями. Зокрема, за підсумками 2008 року полк зайняв почесне друге місце серед частин Сухопутних військ ЗС України
Формування військової частини розпочалось в перші місяці Великої Вітчизняної війни на Черкащині поблизу села Деньги. А бойове хрещення зв'язківців під командуванням полковника І.Ткаченка відбулось під час оборонних боїв у районі Ново-Санжари, Харків, Чугуїв, Калач-Донський, Котлубань. Згодом полк брав участь в Сталінградській битві.
В складі 3-го Українського фронту зв'язківці визволяли Кривий Ріг, за що полк наказом Верховного Головнокомандувача "за бездоганне забезпечення зв'язку" і отримав почесне найменування "Криворізький". А за проявлені зв'язківцями доблесть і відвагу під час визволення міста Кишинів Указом Президії Верховної ради СРСР від 20 березня 1944 року полк нагороджено орденом "Червоної Зірки". Зв'язківці визволяли від фашистів Румунію, Болгарію, Югославію. У квітні 1945 року воїни полку перетнули кордон Австрії й брали участь в боях за міста Баден та Відень. В повоєнний час до 1958 року частина дислокувалась в Румунії у місті Констанце.
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.