Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 червня, 01:03:56

У Службі зайнятості вчаться працювати ефективніше. Роботу українцям шукатимуть кар’єрні радники

18.01.2019   09:45Агенцiя

16-18 січня в Чернігівському обласному центрі зайнятості заступників директорів, заступників директорів – начальників відділів надання соціальних послуг, начальників відділів працевлаштування філій обласного центру зайнятості та Чернігівського міського центру зайнятості навчали новим підходам у роботі.

Йдеться про Порядок реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, що набув чинності з 1 січня 2019 року та вніс низку суттєвих змін в організацію діяльності служби зайнятості щодо надання послуг шукачам роботи та роботодавцям. Навчання проводили заступник директора Чернігівського обласного центру зайнятості Сергій Роговець та начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Чернігівського обласного центру зайнятості Олена Кульгейко.

«Наше завдання відпрацювати єдиний механізм запровадження інституту кар’єрних радників», - повідомив присутнім Сергій Роговець.

Учасники заходу обговорили роль та функціональні обов’язки  реєстраторів та кар’єрних радників, основні принципи складання індивідуальних планів надання послуг та працевлаштування.

За словами Сергія Роговця, тепер саме кар’єрний радник допомагатиме кожному шукачеві роботи чи безробітному зорієнтуватись на ринку праці та знайти прийнятне місце роботи. Цей фахівець при підборі підходящих вакансій під час індивідуальної бесіди з клієнтом має визначити потреби людини, її професійний та освітній рівень, досвід роботи, ступінь трудової мотивації, активності та мобільності, обставини, які можуть бути перешкодою при працевлаштуванні.

Кар’єрний радник проконсультує, як уникнути чи усунути перешкоди при пошуку місця праці, домовиться з роботодавцем про зустріч з претендентом на вакансію, буде супроводжувати весь процес працевлаштування, за потреби порадить та організує зустріч з фахівцями служби зайнятості інших напрямів (наприклад, щодо профнавчання, відкриття власної справи, участі у тренінгах чи семінарах, підготовки резюме, профорієнтації тощо).
Громадяни, які шукають роботу, та кар’єрний радник підписуватимуть спільний індивідуальний план надання послуг, а безробітні - індивідуальний план працевлаштування. В ньому зазначатиметься комплекс заходів, які мають вжити кар’єрний радник та особа, яка шукає роботу, а також строки виконання взаємних зобов’язань. Отже, основні зусилля фахівців служби зайнятості будуть направлені на працевлаштування людини, а не на контроль виплат матеріальної допомоги.

На конкретних прикладах учасники заходу розглянули можливі варіанти та алгоритми дій планування роботи з клієнтами.

«Впровадження інституту кар’єрних радників – це зміна підходу до роботи задля покращання сервісного обслуговування наших клієнтів, - сказав Сергій Роговець. - Служба зайнятості має стати ще кориснішою та доступнішою як для шукачів роботи, так і роботодавців».


Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

До 15 років позбавлення волі засуджено мешканця Чернігівського району за вчинення зґвалтування своєї доньки 17:46

За публічного обвинувачення прокурорів Козелецької окружної прокуратури судом визнано винним 44-річного мешканця Чернігівського району у вчиненні зґвалтування своєї 12-річної доньки (ч. 4 ст. 152, ч. 6 ст. 152 КК України).

“В ніч на Івана Купала” — разом з Академічним народним хором 16:45

Як завжди, неймовірно барвисту і виразну купальську програму запропонували глядачам артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Володимира Коцура.

Засуджено мешканця м.Чернігова за розбійний напад на військовослужбовця 16:21

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 32-річного місцевого жителя у нападі з метою заволодіння чужим майном, поєднаним з погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров’я особи, яка зазнала нападу, вчиненому в умовахвоєнного стану особою, яка раніше вчиняла розбій, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 187 КК України.

Ще три громади області розробляють концепти безбар’єрних маршрутів 15:39

На Чернігівщині триває робота над формуванням комплексної мережі безбар’єрних маршрутів. Крім Олишівської селищної ради, дорожні карти таких проєктів намітили також Гончарівська, Коропська та Парафіївська громади.

Засуджено до 10 років позбавлення волі чоловіка за вбивство односельчанина 14:57

Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 54-річного мешканця одного з сіл Чернігівського району та області за фактом умисного вбивства знайомого своєї дружини (ч.1 ст.115 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини