Грип та ГРВІ в області: ситуація на сьогодні
На засіданні оперативного штабу обговорювалася ситуація із захворюванням на грип та ГРВІ в області, питання готовності лікувально-профілактичних закладів до роботи в епідемічний період, стан забезпеченості лікарськими засобами, проведення вірусологічних обстежень та імунізації населення проти грипу.

Як зазначив голова штабу – заступник начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Пулін за 01 тиждень 2019 року в області захворіло 5792 особи, з них 3191 дитина, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 30,4%.
Госпіталізовано 247 осіб, з них 171 дитина (69,2%). На звітному тижні перевищення епідемічного рівня захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано у Варвинському, Ічнянському, Корюківському районах та м. Прилуки. По м. Чернігову захворіло 2364 особи, з них дітей – 1456, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 15,8%. Нагадуємо, що рівень епідпорогу в області розраховується згідно чинного наказу МОЗ України від 06.11.2015 № 732.
З початку епідсезону 2018-2019 р.р. вірусологічною лабораторією досліджено біологічний матеріал від 24 хворих на ГРВІ та з підозрою на грип жителів області, у 17 хворих виділено віруси грипу типу А. З початку епідсезону зареєстровано 2 летальні випадки від грипу (Бахмацький та Борзнянський райони).
Вакциновано проти грипу 3138 осіб, в тому числі 1042 дитини.
За інформацією заступника начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Ольги Малець з метою недопущення зростання захворюваності на грип та ГРВІ цьогорічні зимові канікули у загальноосвітніх школах Чернігова продовжені до 13 січня.
Обговоривши ситуацію, представники штабу вирішили ввести обмежувальні заходи в лікувально-профілактичних закладах області, та забезпечити постійне оновлення запасів лікарських засобів для лікування тяжких форм грипу, ГРВІ та їх ускладнень.
Медики нагадують, що для профілактики розповсюдження респіраторних інфекцій слід уникати місця скупчення людей, дотримуватися гігієнічних правил, частіше мити руки, провітрювати приміщення, вживати поживні продукти, багаті на вітаміни та мінеральні речовини. При перших ознаках захворювання необхідно залишатися вдома та звертатися до свого сімейного лікаря.
Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40
Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.
Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17
На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.