Органи прокуратури виявили порушення прав дітей при організації харчування у навчальних закладах Менського району
Менською місцевою прокуратурою за результатами вивчення рішень місцевих рад установлено факт порушення вимог законодавства щодо забезпечення безкоштовним харчуванням дітей малозахищених верств населення однією з сільських рад Менського району.

Незабезпечення дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю, дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім`ям» безкоштовним харчуванням в закладі дошкільної освіти сільської ради суперечить вимогам ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту», якою встановлено пільгові умови в оплаті за харчування вихованців цієї категорії.
Реагуючи на виявлені порушення прав неповнолітніх, місцевою прокуратурою до Чернігівського окружного адміністративного суду заявлено адміністративний позов про визнання бездіяльності сільської ради незаконною та зобов’язання вчинити дії, спрямовані на забезпечення дітей безкоштовним харчуванням.
Загалом, упродовж поточного року ювенальними прокурорами заявлено 7 позовів зазначеної категорії, 3 з яких вже розглянуто та задоволено. Наразі судами поновлено права 11 неповнолітніх на безкоштовне харчування в закладах освіти.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Забезпечення мобільним зв’язком та інтернетом: на Чернігівщині працювала команда Мінцифри та Мінрегіону 12:44
Стан покриття мобільним зв’язком, оптичним інтернетом в Чернігівській області, особливо в період тривалих відключень електроенергії, обговорювали 15 жовтня на зустрічі в ОВА.
СБУ викрила ще 4 організаторів «ухилянтських схем» на півночі України 12:02
Служба безпеки України заблокувала нові схеми ухилення від мобілізації та затримала 4-х організаторів оборудок.
Чернігівщина прийняла учасників навчального туру від EdUP 11:07
Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту днями став майданчиком для ще одного етапу освітньої Каруселі від проєкту EdUP.
Вберегли людей від смертельної небезпеки: вибухотехніки поліції Чернігівщини знешкодили бойові частини ворожих ударних безпілотників 10:45
Співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини вкотре успішно відпрацювали виклики за фактами виявлення нерозірваних бойових частин ворожих ударних безпілотників, збитих Силами оборони України у Чернігівській області.
«єВідновлення» на Чернігівщині: комісії громад дистанційно обстежили близько 70 зруйнованих осель на територіях активних бойових дії 10:23
Днями на брифінгу у медіацентрі ОВА йшла мова про поточні результати програми «єВідновлення» на Чернігівщині.