Гідрологічний заказник місцевого значення "Заїздський" отримає свої межі, - рішення Чернігівського окружного адміністративного суду
Чернігівським окружним адміністративним судом розглянуто справу № 825/2010/18 за адміністративним позовом заступника керівника Прилуцької місцевої прокуратури в інтересах держави до Заїздської сільської ради Прилуцького району, Лівосорочинської сільської ради Прилуцького району , Малодівицької селищної ради Прилуцького району про зобов'язання вчинити певні дії.
![](/uploads/295-m.jpg)
Так, позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив зобов'язати відповідачів відповідно до вимог чинного законодавства України забезпечити проведення робіт, направлених на розробку технічної документації та винесення в натурі (на місцевості) меж ландшафтного заказника місцевого значення "Заїздський" загальною площею 1450 га, що знаходиться в адміністративних межах вказаних вище сільських рад.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що Прилуцькою місцевою прокуратурою в ході моніторингу використання земельних ділянок на території Прилуцького району Чернігівської області було виявлено факти порушення законодавства в сфері охорони об’єктів природно-заповідного фонду. Рішенням Чернігівської обласної ради від 21.03.1995 року "Про внесення доповнень та змін в мережу об’єктів і територій природно-заповідного фонду та резервування для наступного заповідання цінних природних територій області" з метою охорони та збереження в природному стані боліт в заплаві р. Удай, що має важливе водоохоронне значення, створено гідрологічний заказник місцевого значення "Заїздський" загальною площею 1450 га, розташований в адміністративних межах Заїздської, Лісовосорочинської та Малодівицької селищної ради (Товкачівської сільської ради) Прилуцького району Чернігівської області.
З огляду на зміст чинних норм законодавства, на відповідачів покладається обов'язок із вчинення дій щодо замовлення проекту землеустрою, організації і встановлення меж території природно-заповідного фонду місцевого значення заказника "Заїздський", а також здійснення контролю за його виготовленням.
В свою чергу, відсутність встановлених меж в натурі гідрологічного заказника місцевого значення "Заїздський" фактично унеможливлює збереження у природньому стані рідкісної ділянки заплавних луків, багатої різнотрав’ям і лікарськими рослинами з чисельними заплавними озерами, що є регулятором гідрологічного режиму та рівня ґрунтових вод прилеглих територій, місця зростання рідкісних і лікарських видів рослин та оселення і гніздування численної фауни.
Згідно з інформацією Головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області від 18.12.2017 року землевпорядна документація на вказаний об’єкт природно-заповідного фонду загальною площею 1450 га не виготовлялась та не затверджувалась, а відповідно до повідомлень Заїздської, Лісовосорочинської та Малодівицької селищних рад Прилуцького району Чернігівської області, заходи щодо охорони й збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду сільськими радами не проводилися.
Пунктом 5 Положення про гідрологічний заказник місцевого значення "Заїздський" передбачено, що межі гідрологічного заказника переносяться в натуру з встановленням охоронних та інформаційних знаків, щитів і наноситься на планово-картографічні матеріали землекористувачів.
Отже, відповідачі у відповідності до зазначеного положення та норм законодавства, несуть відповідальність за належний стан і дотримання встановленого заповідного режиму території.
Керуючись ст.ст.12, 72, 241-243, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішив адміністративний позов задовольнити повністю.
За повідомленням прес-служби суду
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.