Справу про повернення у державну власність цілісного майнового комплексу хлібоприймального підприємства переглянуто за ново виявленими обставинами
Прокуратурою області проведено вивчення законності передачі у приватну власність цілісних майнових комплексів об’єктів стратегічного призначення - хлібоприймальних підприємств.
За результатами проведеної роботи виявлено факт протиправної передачі на території Бобровицького району у приватну власність цілісного майнового комплексу хлібоприймального підприємства площею 27,8 тисяч квадратних метрів оціночною вартістю 30 млн грн.
Установлено, що за відсутності згоди Кабінету Міністрів України як власника нерухомості, а також прямої законодавчої заборони на приватизацію та корпоратизацію майна хлібоприймальних підприємств, товариством на підставі протиправного рішення виконкому Бобровицької міської ради зареєстровано право приватної власності на зазначене майно.
З метою повернення майна у державну власність до господарського суду області прокурором подано позов в інтересах Кабінету Міністрів України та Мінагрополітики про визнання недійсним та скасування рішення виконкому Ічнянської міської ради 2011 року та свідоцтва про право власності на об’єкти нерухомого майна, виданого товариству.
Рішеннями судів першої, апеляційної та касаційної інстанцій позов прокурора задоволено.
Однак, відповідач по справі звернувся в суд з заявою про перегляд рішення за нововиявленою обставиною.
За результатами розгляду, зважаючи на ґрунтовність наданих прокурором доказів та активну державницьку позицію, колегією суддів господарського суду Чернігівської області у грудні цього року прийнято рішення про відмову в задоволенні заяви про перегляд рішення за нововиявленою обставиною та залишення рішення суду про задоволення позову прокуратури без змін.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.