До водойм Чернігівщини у 2018 році вселено близько295 тис.екземплярів молоді риб
Вселення риби у водні об’єкти Чернігівської області в 2018 році здійснювалось за рахунок компенсаційних коштів за завдані збитки рибному господарству від проведення робіт на землях водного фонду та користувачів, які здійснюють промисловий вилов водних біоресурсів і суб’єктів аквакультури.

Таким чином, під контролем комісії з контролю за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів, на чолі із представниками Чернігівського рибоохоронного патруля,від початку 2018 року, до водоймобластібуловипущено294625екз. воднихбіоресурсів. Загальна вага вселеногорибопосадковогоматеріалусклала12534 кг.
Так, у квітні, суб’єкти господарювання, які займаються промисловим виловом риби, зариблювали р.Дніпро, в районі смт.ЛюбечРіпкинського району. Було вселено 3392 екземплярів товстолоба, загальною вагою 458 кг.
Суб’єктами аквакультури, у квітні та травні,вселено до водойм 6304 екземплярів молоді риб, загальною вагою 2076 кг.
Зокрема, у Прилуцькому районі у став «Товкачівський»вселено 2660 екземплярів коропа, вагою 665 кг та 1644 екземплярів товстолоба, вагою 411 кг.У Срібнянському районі, урочище «Вирвихвіст»зариблено 2000 екземплярами коропа, вагою 1000 кг.
У листопаді до р.Десни було випущено 284929 екземплярів молоді риб, загальною вагою 10000 кг. А саме, за рахунок компенсаційних коштів за збитки завдані рибному господарству України від проведення робіт на землях водного фонду по робочому проекту «Реконструкція об’єкту «Розчищення русла р.Десна з укріпленням берегової лінії в районі міського пляжу «Золотий берег» в м.Чернігів»,вселено 158154 екземплярів товстолоба, вагою 5000 кг та 126775 екземплярів коропа, вагою 5000 кг.
Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що відтворення водних біоресурсів проводиться відповідно до Порядку штучного розведення (відтворення), вирощування водних біоресурсів та їх використання, затвердженого наказом Міністерством аграрної політики та продовольства України від 07.07.2012 №414.
За самовільне проведення робіт із вселення водних біоресурсів у водойми, без погодження з органами рибоохорони, передбачена адміністративна відповідальність згідно ч.3 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у вигляді штрафу на громадян від двох (34 грн) до десяти (170 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і попередження або накладення штрафу на посадових осіб - від десяти (170 грн) до тридцяти (510 грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.