Лікарі наголошують: найкращі ліки від СНІДу – профілактикаЛікарі наголошують: найкращі ліки від СНІДу – профілактика
Проблема СНІДу – вкрай нагальна для Чернігова. Адже 83% від усіх інфікованих у місті – це люди віковою категорією від 25 до 49 років.

Станом на перше січня поточного року, за даними Чернігівського обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, у Чернігові на обліку перебуває 1456 осіб.
Загальна кількість виявлених ВІЛ-інфікованих за всі роки складає 2975, з яких 190 осіб мають IV стадію ВІЛ-інфекції. Це – діагностований СНІД.
З приводу протидії глобальній проблемі суспільства профільні фахівці Чернігівської міської лікарні №2 – лікар-епідеміолог Лариса Лугова та лікар-інфекціоніст Микола Макаренко провели санітарно-освітні заходи серед студентської аудиторії міста – 30 листопада відбулася зустріч із першокурсниками Чернігівського національного політехнічного університету, а вже 3 грудня – ця тема обговорювалася зі студентською спільнотою Чернігівського коледжу транспорту та комп’ютерних технологій ЧНПУ.
Під час заходів фахівці обговорили епідеміологічну ситуацію з ВІЛ/СНІДом у Чернігові, шляхи інфікування та дієві заходи профілактики. Поряд із тим відмітили й високу обізнаність молоді Чернігівщини з цього питання. Широку увагу слухацької аудиторії привернула тема запобігання розповсюдження інфекції. Лікарями акцентовано на всіх трьох шляхах інфікування – можливість зараження через кров, статевий спосіб передачі інфекції та шлях передачі вірусу від матері до дитини.
– Обговорення пройшли досить жваво. Студенти поставили багато запитань. Це свідчить про те, що студентська молодь цікавиться питаннями здорового способу життя та зацікавлена в тому, щоби бути здоровими, – підкреслила лікар-епідеміолог Лариса Лугова.
Наразі всі ВІЛ-інфіковані мають отримувати антивірусну терапію для того, щоби досягти критеріїв, які ставить за мету ЮНЕЙДС. Рух ЮНЕЙДС координує міжнародні заходи протидії СНІДу – як загрозі суспільній охороні здоров'я з метою повної перемоги над ним до 2030 року. Все більшу вагу зараз набирає нова інтерпретація завдання з лікування ВІЛ і нова кінцева мета – амбіційна, але цілком досяжна:
• до 2020 року – 90% усіх людей, що живуть із ВІЛ, повинні знати про свій статус;
• до 2020 року – 90% усіх людей, у яких діагностовано ВІЛ-інфекцію, повинні стабільно отримувати антиретровірусну терапію;
• до 2020 року – у 90% людей, які отримують антиретровірусну терапію, повинна спостерігатися вірусна супресія (подавлення).
На сьогодні Чернігівський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом повністю забезпечений антиретровірусною терапією. З початком такої терапії можливість інфікуватися від ВІЛ-інфікованої людини зменшується.
– Втім в епідемічному плані залишається небезпечним, коли люди знають про свій статус і свідомо не звертаються до лікаря, щоби обговорити стратегію подальшого лікування або поведінки у плані перешкоджання поширенню інфекції. Або ж взагалі не перевіряються. Є навіть такі особи, що не вважають за потрібне з’явитися за результатами аналізів. Тому вкотре хочеться привернути увагу громадськості до проблеми та закликати до розсудливості, – говорить лікар-епідеміолог Лариса Лугова.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).