"Прозора ДАБІ": в області діє відкрита система розгляду дозвільних документів у сфері будівництва
Про відкритість та прозорість взаємодії органів Держархбудконтролю із забудовниками задля попередження корупції говорили 16 листопада на нараді в Чернігівській ОДА.
Заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко зазначив, що у містобудівному законодавстві відбуваються важливі зміни:
– Нововведення, у тому числі впровадження в життя «будівельної амністії», направлені на створення сприятливого інвестиційного клімату та дають поштовх для економічного розвитку регіонів. А головне – вони створюють умови для прозорої співпраці громадян та бізнесу. Тож необхідно інформацію про зміни в законодавстві якнайшвидше донести до забудовників.
Начальник Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції в області Тетяна Андрєєва впевнена, що впровадження механізмів прозорості та відкритості запобігатиме корупції та дозволить покращити ефективність надання послуг.
Саме для забезпечення прозорості та мінімізації корупційної складової на офіційному сайті ДАБІ в області діє онлайн-платформа «ПРОЗОРА ДАБІ» з розгляду дозвільних документів. За допомогою сервісу забудовники можуть оперативно відслідковувати, на якому етапі розгляду знаходиться їх документація. Після подачі документів до органу держархбудконтролю вже наступного дня в онлайн-режимі можна дізнатися вхідний номер та дату реєстрації звернення. А згодом – кінцевий термін розгляду звернення та результат.
На сьогоднішній день дана система впроваджена архітектурно-будівельними інспекціями в усіх областях. У найближчих планах – підключення до платформи й органів місцевого самоврядування.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:48
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.
СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37
Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України
На Чернігівщині через російські атаки постраждали мати з дитиною: поліція документує наслідки 10:33
Упродовж доби росіяни продовжували обстрілювати Чернігівську область. Внаслідок атак постраждали двоє мешканців Городнянської громади Чернігівського району, 45-річна жінка та її 13-річна донька
Гуманітарна місія «Проліска» запустила безкоштовний маршрут у Ніжинському районі 10:12
Гуманітарна місія «Проліска» продовжує працювати над тим, щоб мешканці віддалених та постраждалих територій мали доступ до допомоги, послуг і можливості жити гідно навіть у складних умовах.
Стартувало навчання для громад у Школі Безбар’єрних Маршрутів 09:30
За ініціативи Мінрозвитку стартував новий навчальний цикл Школи Безбар’єрних Маршрутів 2026, який реалізує Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Уряду Японії.