Наталія Федорович: Без створення простору ненасильницького спілкування діти не матимуть перспективи
На початку цього року в Україні набув чинності Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству», що кардинально змінює формат роботи у даному напрямі. Аби його новації не залишилися формальними, на місцях необхідно проводити соціальні кампанії та потужну превентивну роботу. Особливо у закладах освіти.

Про особливості реалізації закону в регіонах говорили під час онлайн-наради, що провела заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович. Серед учасників від Чернігівщини — заступник голови ОДА Наталія Романова, яка координує роботу в області з питань запобігання та протидії домашньому насильству, а також представники профільних структурних підрозділів та установ.
— Закон зобов’язує створити спеціалізовані служби, у тому числі притулки для жертв домашнього насильства. Наразі маємо 9 таких спеціалізованих закладів, — зазначила заступник Міністра соціальної політики України. — Якщо не будемо проводити якісну превентивну роботу, тобто попереджати проблеми, будемо змушені для їх усунення виділяти великі кошти. Для прикладу: за підрахунками, на охорону притулку в рік потрібно близько мільйона гривень.
Урядовець порадила залучати до роботи міжнародні організації та представників бізнесу. Адже завдання № 1 — створити систему, яка б могла відреагувати на кожне звернення. На жаль, за словами Наталії Федорович, в Україні фіксується 110-150 тисяч звернень на рік стосовно проявів насильства. Це лише 20% реальної цифри.
Попередити насильство можна і через систему освіти. Акцент – на роботі шкільних психологів та організації позашкільного дозвілля дитини. Крім того, питанню ненасильницької поведінки слід більше уваги приділяти під час оздоровчої кампанії.
До слова, на Чернігівщині діє обласний центр соціально-психологічної допомоги. Сюди можуть звернутися особи, які опинилися у складних життєвих обставинах, у тому числі члени сімей, де було вчинено насильство чи існує реальна загроза його вчинення, а також пострадждалі від торгівлі людьми. Цьогоріч послугами закладу скористалися 5 жінок з 9 дітьми, які постраждали від домашнього насильства.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Чернігівська делегація у Брюсселі: обмін досвідом між українськими та бельгійськими школами ЮНЕСКО 16:27
З 24 по 28 березня представники мережі асоційованих шкіл ЮНЕСКО з України перебувають у Брюсселі в межах програм BeGlobal та BE-Relieve Ukraine, за підтримки бельгійської компанії Enabel.
Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала від благодійників інфузомат та комфортні меблі 15:40
Завдяки сприянню голови правління ГО «Дитячий Фонд Чернігівщини» Валентини Хуторненко, Чернігівська обласна дитяча лікарня отримала від Presidente Crocerossine Santa Fizzarotti інфузомат В.Вraun, призначений для дозованого введення великих об’ємів рідин пацієнтам.
З початку року на Чернігівщині сталося 579 пожеж: про протидію, наслідки та відповідальність – на брифінгу в ОВА 14:17
Останніми роками в Україні та, зокрема, на Чернігівщині спостерігаються значні періоди посухи. Це призводить до збільшення кількості пожеж та розповсюдженню їх на значні території.
Пишіть запити: як начальник Чернігівської військової адміністрації ігнорує Суспільне 13:42
Начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський відмовляється від спілкування і коментарів для Суспільне Чернігів, водночас роздає інтерв'ю для інших медіа. Ситуація доходить до абсурду - вже кілька місяців по кожному питанню, яке цікавить журналістів Суспільного, вони пишуть десятки інформаційних запитів відповідно до закону "Про доступ до публічної інформації" і чекають відповіді іноді по 20 днів.
Girls Leadership Academy 5.0 / Академія лідерства для дівчат 5.0: твій крок назустріч змінам! 12:50
Хочеш навчитися перетворювати свої мрії у реальні зміни? Відчуваєш, що настав час розкрити свій лідерський потенціал? Тоді ми маємо дещо особливе саме для тебе!