Понад мільйон гривень сплатили цьогоріч водії за порушення габаритно-вагових параметрів на дорогах області
Перевантаження транспортного засобу є одним з ключових чинників передчасного руйнування дорожнього покриття.

Ігнорування вагових норм та вимог відповідних попереджувальних дорожніх знаків призводить до утворення сітки тріщин, прогресуючої ямковості, колійності. Вплив однієї вантажівки на дорожнє покриття дорівнює впливу 26000 легкових авто.
За умови перевантаження на 25% вплив тієї ж фури зростає до 70500 авто. Крім того, перевантажений транспорт становить суттєву небезпеку для інших учасників дорожнього руху.
Контроль за дотриманням водіями габаритно-вагових параметрів на дорогах державного значення, що знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг у Чернігівській області, здійснюють фахівці управління Укртрансбезпеки спільно з поліцією.
У 2018 році габаритно-ваговий контроль на автомобільних дорогах Чернігівської області було розпочато з 8 лютого.
Цьогоріч на дорогах області працювало чотири пересувних комплекси габаритно-вагового контролю Укртрансбезпеки та один, що знаходиться на балансі ДП «Чернігівський облавтодор».
Станом на кінець жовтня 2018 року (статистичні дані по 25.10) працівниками управління Укртрансбезпеки на автошляхах загального користування під час здійснення габаритно-вагового контролю:
перевірено 6708 транспортних засобів;
складено 503 акти про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та нараховано плати за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування;
на загальну суму – 77035 євро;
до державного бюджету сплачено – 1014935,37 грн.
За 2017 рік фахівцями Укртрансбезпеки:
перевірено 3055 транспортних засобів;
- складено 144 акти про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та нараховано плати за проїзд великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування;
на загальну суму – 24095 євро;
до державного бюджету сплачено – 489754,37 грн.
Наразі нормативними документами передбачено перевезення вантажів із загальною масою (разом з масою транспортного засобу) – не більше 40 тонн. Для контейнеровозів дана норма складає 44 тонни, для транспортних засобів, за встановленими Укравтодором та відповідними підрозділами МВС маршрутами – до 46 тонн. Крім того, вагові параметри контролюються і по навантаженню на вісі – для навантаження на одиночну вісь – 11 тонн, на здвоєну – 16 тонн, на строєну – 22 тонни. У спекотну погоду (коли температура понад 28 градусів) вводиться 24-тонне обмеження для руху вантажівок дорогами загального користування в денну пору. Навесні ж для великоваговиків додатково вводиться обмеження на час відтаювання ґрунтів земляного полотна.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.