Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 16 червня, 08:17:18

Діяльність майбутнього регіонального центру громадського здоров’я повинна бути спрямована на профілактику захворювань

01.11.2018   11:10Агенцiя

На цьому 29 жовтня наголошували учасники засідання «круглого столу» за темою «Громадське здоров’я у Національній стратегії реформування системи охорони здоров’я. Регіональна складова. Досягнення та перспективи».

Медична спільнота Чернігівщини продовжує обговорювати перспективи створення регіонального центру громадського здоров’я. Вже відбулася низка засідань робочої групи, а також «круглі столи», семінари-наради та конференції з роз’яснення головних принципів роботи центру та вивчення думок медиків щодо його перспективних напрямків діяльності.

Найактивнішу участь у цих процесах бере обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя, адже передбачається, що заклад буде відігравати головну роль у діяльності регіонального центру і може стати базою для його створення.

Зокрема, під час засідання начальник обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя Володимир Тарасовський зазначив: «Днями ми очікуємо прийняття закону про громадське здоров’я та відповідного наказу Міністерства охорони здоров’я України щодо положення та структури центру громадського здоров’я.

Нині у пілотному проекті беруть участь 6 регіонів, зокрема, Чернігівщина. Наш заклад, як заклад третинного рівня, з 2020 року не буде фінансуватися за рахунок медичної субвенції. Тому ми увійшли у цей пілотний проект та розпочали активну роботу. У рамках цього пілотного проекту ми хочемо зібрати та систематизувати інформацію щодо окремих індикаторів та вийти на Глобальний фонд з пропозицією їхнього фінансування регіональних обласних програм. А відтак це дасть змогу приймати низку управлінських рішень щодо впливу на стан захворюваності в регіоні та продовження термінів життя людей».

Також Володимир Тарасовський розповів про перспективні плани реформування деяких медичних закладів у плані їхнього приєднання до Регіонального центру громадського здоров’я, зокрема, у розрізі приватно-державного партнерства, а також про концепцію розбудови та основні функції громадського здоров’я в Україні. «На нараді у заступника голови  облдержадміністрації Наталії Романової прийнято концептуальне рішення щодо створення в області центру громадського здоров’я.

Підтримано пропозицію створити його на базі центру інформаційно-аналітичних технологій», – повідомив Володимир Тарасовський та наголосив – кожен регіон розробляє власну систему громадського здоров’я, без дотримання сталого вертикального підпорядкування, що свідчить про те, що у цій системі повинні враховуватися індивідуальні особливості діяльності медичних закладів, стану захворюваності населення та фінансування медичної галузі.

У свою чергу, заступник начальника обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя Віктор Штінов , розповідаючи про загальний стан захворюваності жителів області, зазначив, що медична галузь Чернігівщини працює в умовах демографічної кризи, адже за останні роки кількість населення регіону зменшилася на чверть мільйона, рівень смертності перевищує загальноукраїнські показники. І головну роль (75%) у цьому плані відіграють серцево-судинні захворювання та онкопатологія. «З року в рік ми готували аналіз захворюваності громадян і, на жаль, на цьому все і завершувалося. А от якраз центр громадського здоров’я і повинен, аналізуючи дані, розробляти методи впливу на них та, починаючи з первинної ланки надання медичної допомоги населенню, розробляти аспекти супроводу пацієнта. Відтак, завдання центру громадського здоров’я – профілактика захворювань».

Під час засідання «круглого столу» йшлося про стан захворюваності на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз, хвороби травної системи, дитячі хвороби, цукровий діабет, неврологічні та алергічні недуги, здорове харчування тощо. Його учасники визнали профілактику як основний дійовий метод покращення демографічної ситуації на Чернігівщини, продовження термінів життя та позбавлення соціально значущих захворювань, тобто, упередження поширення високої смертності та інвалідності громадян. І велика роль у цій роботі повинна належати розробці програм та рекомендацій майбутнього регіонального центру громадського здоров’я разом із медиками, що працюють на первинній ланці надання медичної допомоги.


Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини