Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 16:38:30

Кошти на утеплення житла – чи кошти на сплату зростаючих тарифів

30.10.2018   11:51Агенцiя

Опалювальний сезон розпочався, в оселях мешканців багатоповерхівок з’явилося тепло. Як та скільки коштуватимуть ці послуги, особливо після офіційного підняття тарифів на газ про це споживачі невдовзі дізнаються.

Багато хто розраховує на отримання підтримки від держави у вигляді субсидій. Порядок оформлення субсидій змінюється протягом кожного сезону. Опрацьовуються  новітні підходи в процесі надання та оформлення цього виду допомоги. Це відбувається для того щоб таку потрібну підтримку отримували саме ті громадяни, які її потребують.

«Мені наприклад надали 149 кубів газу на жовтень, а я використала тільки 100, а 49 мені не перенесуть на наступний місяць, тож за вчора взяла і спалила майже 20. А чого ж це їх мають в мене забрати» - розповіла одна з учасниць заходу. І такі випадки не поодинокі, отримання підтримки від держави не стимулює людей до економії, хоча в кінці опалювального сезону можна отримати відшкодування за 100 кубів газу, або 100 кв/год електрики, яка використовується домогосподарством для опалення, про що далеко не кожен українець знає.

Альтернативою субсидіям мало би стати раціональне споживання ресурсів, та можливість регулювати його кількість. На жаль не всі мешканці мають змогу регулювати кількість тепла, яке використовується родиною, адже для цього необхідні особливі технічні умови. Для мешканців, які створили ОСББ  держава заклала кошти на термомодернізаційні заходи, в тому числі і на встановлення ІТП (індивідуального теплового пункту), завдяки якому будинок отримує змогу керувати витратами тепла. в залежності від температурного режиму. Але цей крок потребує від мешканців порозуміння та бажання співпрацю вати.

Відвідувачі центру занятості жваво цікавляться можливостями, які надає держава. Питання які були задані під час заходу стосувались Програми енергогефективності, та можливостей, які вона надає пересічним громадянам. Також зацікавила учасників інформація щодо того як можна заощаджувати на інших комунальних послугах. Кілька учасників розповіли про бажання створити ОСББ у своєму будинку, та про застороги які є в їхніх сусідів, щодо цього кроку. Громадянська Мережа ОПОРА провадила інформаційно - роз’яснювальну роботу в будинках де була така ініціатива. В кількох з цих будинків було створено об’єднання співвласників, тож для бажаючих отримати інформацію та допомогу в організаційних питаннях і надалі будуть проводитись такі заходи. «Субсидія – це хороша допомога в перехідний період, але не можна допускати щоб цей період тривав постійно. Економічний розвиток, вкладення кошів в модернізацію та альтернативну енергетику в подальшому надасть більше користі, ніж витрачання  в «пусту»» - зазначила Висіканець Наталія, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ ОПОРА.

 За коментарями звертайтесь: місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, тел.: +38 093 765 69 31

Останні новини Чернігівщини

Стартує подання електронних заяв для вступу на бакалавра та наскрізного магістра

Стартує подання електронних заяв для вступу на бакалавра та наскрізного магістра 15:35

13 серпня розпочато прийом електронних заяв на вступ до вишів на бакалавра (наскрізного магістра) після 11 класів. Подання заяв здійснюється онлайн через електронні кабінети та триватиме до 22 серпня.

Зафіксовано 27 нових випадків захворювання COVID-19

Зафіксовано 27 нових випадків захворювання COVID-19 13:50

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 12.00 четверга 13 серпня в області підтверджено 27 нових діагнозів COVID-19.

OlympicLab на північному сході Чернігівської області

OlympicLab на північному сході Чернігівської області 13:42

Модуль «розвиток/добробут – пізнай себе» Всеукраїнського заходу Національного олімпійського комітету України та Coca-Cola Foundation був проведений Відділенням НОК України в Чернігівській області для учнів Новгород – Сіверської гімназії № 1 імені Б. Майстренка.

Проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 у Прилуках

Проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 у Прилуках 13:03

Прилуцькою місцевою прокуратурою проведено комплексну перевірку в ізоляторі тимчасового тримання №5 (м.Прилуки) ГУНП в Чернігівській області.

Віталій Загайний провів прийом громадян у Борзнянському районі

Віталій Загайний провів прийом громадян у Борзнянському районі 12:53

12 серпня перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний з робочим візитом відвідав Борзнянський район. Спільно з головою Борзнянської РДА Ларисою Осадчук та представниками правоохоронних органів він провів прийом громадян. А також ознайомився з роботою центру обслуговування клієнтів АТ «Чернігівгаз».