Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 липня, 17:51:00

Про кращі практики муніципального та регіонального розвитку громад Чернігівщини дізналися гості з Донецької, Полтавської та Хмельницької областей

29.10.2018   19:24Агенцiя

Протягом 25-26 жовтня проходив навчальний візит представників громад Донецької, Полтавської та Хмельницької областей. Мета – ознайомитися з кращими практиками муніципального та регіонального розвитку громад Чернігівщини.

Гостей зустрічав та знайомив із кращими практиками громад області Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону.

Візит розпочався із зустрічі, під час якої Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, розповіла про перебіг реформи в області та презентувала досягнення децентралізації в регіоні. Вона розповіла, що в області функціонує 37 громад та у серпні створена Новгород-Сіверська ОТГ – перша громада в області з центром в місті обласного значення. Також 23 грудня 2018 року відбудуться перші вибори у п'яти новостворених об'єднаних громадах Чернігівщини.

Під час презентації увага була приділена успіхам громад та проблемам, з якими їм доводиться стикатися.

Далі учасники навчального візиту відвідали Парафіївську об’єднану територіальну громаду. Валентина Карпенко, Парафіївський селищний голова,  розповіла про досягнення громади у напрямку розбудови соціальної інфраструктури та як поєднується розвиток унікальних сільських територій з відновленням історичної спадщини.

Учасники візиту відвідали дитячі садочки та школу, які були відремонтовані після створення Парафіївської громади, поспілкувалися із працівниками закладів та жителями громади.

Гості відвідали національний заповідник Качанівка, де оглянули не лише палац та парковий комплекс, а і інфраструктуру, яка розбудовується навколо та створює умови для розвитку індустрії гостинності.

Одним із прикладів є агросадиба «Соколиний Хутір», де гостям пропонують і проживання, і харчування в найкращих традиціях української гостинності. Також тут створений історико-етнографічний музей «Соколиний Хутір», де зібрані експонати, які відображають минуле від часів трипільської культури до другої світової війни.

Другий день присвятили вивченню досягнень Корюківської об’єднаної територіальної громади. Учасники візиту зустрілися із Ратаном Ахмедовим, Корюківським міським головою, та дізналися про здобутки громади та проблеми, які доводиться вирішувати. В ході навчального візиту учасники дізналися, як взаємодіють місцеве самоврядування та найбільше бюджетоутворююче підприємство – ПАТ «Слов’янські шпалери-КФТП», яке є надійним партнером громади та меценатом.

У Корюківській громаді створений Центр первинної медико-санітарної допомоги, який з 1 липня перейшов на механізм прямих оплат Національною службою здоров’я наданих пацієнтам послуг. Учасники навчального візиту поспілкувалися із Світланою Лещенко, керівником закладу КП Корюківський ЦПМСД, а також ознайомилися з роботою медичного закладу в новому статусі. Учасники дізналися, що бюджет закладу складає 1,2 млн грн. на місяць, середня зарплата лікаря від 15 тисяч гривень. Всього тут працює більше ста працівників. За словами міського голови лікарня повністю самодостатня і звертається до громади не проблемами, а пропонуючи вдосконалити обладнання та осучаснити заклад. Станом на жовтень декларації із лікарями Корюківського ЦПМСД уклали більше 21 тисячі жителів, і за словами його керівника їх кількість буде збільшуватися за рахунок угод із пацієнтами із сусідніх громад.

Про співпрацю влади і громади розповідав Володимир Онищук, керівник Корюківської молодіжної організації «Альтернатива». Свята, квести, фестивалі, проекти та громадський бюджет участі – все це є результатом цієї співпраці. «Активна молодь Корюківської громади бере участь у різноманітних проектах, вчиться бути свідомими громадянами та вже сьогодні робити зміни на місцях», - зазначив Володимир Онищук.

Також учасники візиту познайомилися із розвитком туристичного потенціалу громади та побували у туристично-готельному комплексі «Бреч».


Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

Одужали ще 13 хворих на коронавірус. Нових не виявлено

Одужали ще 13 хворих на коронавірус. Нових не виявлено 11:53

За даними Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, протягом минулої доби не зафіксовано нових лабораторно підтверджених випадків інфікування COVID-19.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:31

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Білоруси із знижкою 19% залишили спаринг-партнерів ні з чим на трасі М-01

Білоруси із знижкою 19% залишили спаринг-партнерів ні з чим на трасі М-01 11:17

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області уклала договір з «ДСТ№ 2, г. Гомель» на поточний середній ремонт дороги державного значення М-01 Київ-Чернігів-Нові Яриловичі вартістю 93,90 млн гривень. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Припинено діяльність центру з мінімізації податків

Припинено діяльність центру з мінімізації податків 10:46

Співробітники податкової міліції у взаємодії з прокуратурою Чернігівської області припинили діяльність міжрегіонального центру з мінімізації податків, який був розташований у м. Києві та надавав послуги підприємствам реального сектору економіки в частині формування незаконного податкового кредиту та переведення безготівкових коштів у готівку.

Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 20 порушень Правил рибальства

Чернігівським рибоохоронним патрулем за тиждень викрито 20 порушень Правил рибальства 10:40

За тиждень з 8 по 15 липня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 20 порушень Правил рибальства. Так, складено 12 протоколів за ч. 4 ст. 85 КУпАП (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову) та вісім протоколів - за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення правил рибальства).