Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 15:39:31

Про кращі практики муніципального та регіонального розвитку громад Чернігівщини дізналися гості з Донецької, Полтавської та Хмельницької областей

29.10.2018   19:24Агенцiя

Протягом 25-26 жовтня проходив навчальний візит представників громад Донецької, Полтавської та Хмельницької областей. Мета – ознайомитися з кращими практиками муніципального та регіонального розвитку громад Чернігівщини.

Гостей зустрічав та знайомив із кращими практиками громад області Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону.

Візит розпочався із зустрічі, під час якої Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, розповіла про перебіг реформи в області та презентувала досягнення децентралізації в регіоні. Вона розповіла, що в області функціонує 37 громад та у серпні створена Новгород-Сіверська ОТГ – перша громада в області з центром в місті обласного значення. Також 23 грудня 2018 року відбудуться перші вибори у п'яти новостворених об'єднаних громадах Чернігівщини.

Під час презентації увага була приділена успіхам громад та проблемам, з якими їм доводиться стикатися.

Далі учасники навчального візиту відвідали Парафіївську об’єднану територіальну громаду. Валентина Карпенко, Парафіївський селищний голова,  розповіла про досягнення громади у напрямку розбудови соціальної інфраструктури та як поєднується розвиток унікальних сільських територій з відновленням історичної спадщини.

Учасники візиту відвідали дитячі садочки та школу, які були відремонтовані після створення Парафіївської громади, поспілкувалися із працівниками закладів та жителями громади.

Гості відвідали національний заповідник Качанівка, де оглянули не лише палац та парковий комплекс, а і інфраструктуру, яка розбудовується навколо та створює умови для розвитку індустрії гостинності.

Одним із прикладів є агросадиба «Соколиний Хутір», де гостям пропонують і проживання, і харчування в найкращих традиціях української гостинності. Також тут створений історико-етнографічний музей «Соколиний Хутір», де зібрані експонати, які відображають минуле від часів трипільської культури до другої світової війни.

Другий день присвятили вивченню досягнень Корюківської об’єднаної територіальної громади. Учасники візиту зустрілися із Ратаном Ахмедовим, Корюківським міським головою, та дізналися про здобутки громади та проблеми, які доводиться вирішувати. В ході навчального візиту учасники дізналися, як взаємодіють місцеве самоврядування та найбільше бюджетоутворююче підприємство – ПАТ «Слов’янські шпалери-КФТП», яке є надійним партнером громади та меценатом.

У Корюківській громаді створений Центр первинної медико-санітарної допомоги, який з 1 липня перейшов на механізм прямих оплат Національною службою здоров’я наданих пацієнтам послуг. Учасники навчального візиту поспілкувалися із Світланою Лещенко, керівником закладу КП Корюківський ЦПМСД, а також ознайомилися з роботою медичного закладу в новому статусі. Учасники дізналися, що бюджет закладу складає 1,2 млн грн. на місяць, середня зарплата лікаря від 15 тисяч гривень. Всього тут працює більше ста працівників. За словами міського голови лікарня повністю самодостатня і звертається до громади не проблемами, а пропонуючи вдосконалити обладнання та осучаснити заклад. Станом на жовтень декларації із лікарями Корюківського ЦПМСД уклали більше 21 тисячі жителів, і за словами його керівника їх кількість буде збільшуватися за рахунок угод із пацієнтами із сусідніх громад.

Про співпрацю влади і громади розповідав Володимир Онищук, керівник Корюківської молодіжної організації «Альтернатива». Свята, квести, фестивалі, проекти та громадський бюджет участі – все це є результатом цієї співпраці. «Активна молодь Корюківської громади бере участь у різноманітних проектах, вчиться бути свідомими громадянами та вже сьогодні робити зміни на місцях», - зазначив Володимир Онищук.

Також учасники візиту познайомилися із розвитком туристичного потенціалу громади та побували у туристично-готельному комплексі «Бреч».


Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди  Державної прикордонної служби

Строковики з Чернігівщини поповнили ряди Державної прикордонної служби 12:11

На території Чернігівського обласного збірного пункту пройшли урочисті заходи з нагоди відправки 15 новобранців до Головного навчального центру Державної прикордонної служби імені генерал-майора Ігоря Момота.

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР

Обговорили нововведення у відборі інвестиційних програм і проєктів, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів ДФРР 11:45

15 квітня, відбулося засідання регіональної конкурсної комісії з оцінки та забезпечення проведення попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм та проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізуватися коштом ДФРР на 2022 рік.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра, який під час нересту незаконно добув 19 кг риби 11:28

16 квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на озері поблизу с. Смолин Гончарівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.