Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 червня, 00:02:50

"Ялівщина": РЛП чи лісопарк? Як розв’язати "гордіїв вузол" назрілих проблем?

25.10.2018   09:37Агенцiя

24 жовтня це питання знову постало наріжним каменем порядку денного чергової робочої наради щодо перспективного функціонування на теренах Чернігова регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

Нагадаємо, що попередня нарада з порушеної теми відбулася буквально минулої середи. На ній розглянули звернення голови комітету з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» Валентини Седячко щодо розробки рекомендацій про доопрацювання проекту «Детальний план території. Функціонувально-планувальна організація території лісопарку «Ялівщина».

Останній же «виплив» із рішення 28-ї сесії Чернігівської міської ради від 28 лютого поточного року, яка доповнила Програму розроблення (оновлення) містобудівної документації м. Чернігова на 2017-2020 роки вищеназваним додатком, на виконання якого міські народні обранці запланували витратити у 2018 році 198 тисяч гривень бюджетних коштів. Проте, дилема, як було зазначено, не в грошах, а в самому змісті назви згаданого додатку, де регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» вписаний як простий лісопарк.

На думку члена Громадської ради при обласній держадміністрації Руслана Волощука, рішення депутатів Чернігівської міської ради №28/VII-10 є „нікчемним", бо не відповідає вже прийнятим рішенням міської та обласної рад, а також суперечить деяким положенням нормативно-правових актів та волі громадськості Чернігова.

І одним із таких документів є прийняте на 19-й сесії шостого скликання обласної ради рішення «Про створення регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» Чернігівської обласної ради», метою якого було розширення територій природно-заповідного фонду, збереження та відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу та виконання вимог широкої громадськості стосовно збереження цього унікального для древнього міста надбання. Отож на місці так званого лісопарку, який можна навіть забудовувати, народився, як кажуть в народі, природо-охороний об'єкт – РЛП «Ялівщина» площею 168,7 га за рахунок земель запасу комунальної власності Чернігівської міської ради без їх вилучення.

Однак з прийняттям у лютому цього року рішення «Про внесення доповнень до Програми розроблення (оновлення) містобудівної документації м.Чернігова на 2017 – 2020 роки» громадськість почала бити на сполох. При цьому було заявлено, що прийнятий пункт додатку до рішення №28/VII-10 ( "Доопрацювання проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організації територія лісопарку «Ялівщина»") не відповідає більше, ніж десятку прийнятих міських, районних у Чернігові та обласної рад нормативних документів.

Отож в ході обговорення теми стосовно перспективного функціонування на теренах Чернігова регіонального ландшафтного лісопарку «Ялівщина», учасники наради дійшли згоди направити на ім'я Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка відповідне звернення. Вони запропонували включити до його змісту прохання щодо обов'язкового врахування міською владою вимог природоохоронного та законодавства України про охорону археологічної спадщини в практичній роботі із доопрацювання проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація території лісопарку «Ялівщина» та долучити двох представників від комітету з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» до спільного вирішення порушеного питання.

Також у зверненні учасники зібрання пропонують очільнику Чернігова вже найближчим часом організувати та провести в міській раді робочу зустріч із питання погодження міською радою проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж території РЛП «Ялівщина». До обговорення вони пропонують залучити членів робочої групи із питання створення РЛП «Ялівщина», сформованою обласною радою в 2012 році, та представників структурних підрозділів міської ради, органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування разом із адміністрацією КЗ РЛП «Ялівщина».


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Дзвінок до нас – перший крок до здоров'я пацієнта: в Ніжинському районі на базі двох медзакладів запрацювали колцентри 17:20

Мова про Ніжинську центральну міську лікарню імені Миколи Галицького та Бахмацький міський центр первинної медико-санітарної допомоги, які за фінансової підтримки Уряду Німеччини перейшли на якісно новий рівень обслуговування населення.

Родини з новонародженими продовжують отримувати підтримку від міста 16:43

Одноразову допомогу при народженні дитини отримають ще 68 чернігівок, які зареєстровані в реєстрі територіальної громади й наразі перебувають у місті. Загальна сума виплат – 685 тис. грн.

Поліцейські застерігають мешканців Чернігівщини від шахрайств в Інтернеті під час купівлі-продажу товарів. 16:11

До поліції звернулася 40-річна мешканка Чернігова, яка на популярному сайті оголошень в Інтернеті розмістила пропозицію з продажу дитячого візочка.

Рятувальники Чернігівщини протягом минулої доби ліквідовували наслідки негоди в різних районах області 14:59

На Чернігівщині минулої доби внаслідок погіршення погодних умов у вигляді грози, зливи та шквалів бійці ДСНС прибрали повалені дерева, які перешкоджали руху автотранспорту та пішоходів.

Поліцейські Чернігівського району склали три адмінматеріали на нетверезого водія, що вчинив ДТП 14:36

Увечері в суботу 8 червня до поліції повідомили, що поблизу одного з сіл Михайло-Коцюбинської громади автомобіль з’їхав з розібраного мосту та завис на металевих конструкційних елементах споруди.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини