Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 липня, 03:47:52

"Ялівщина": РЛП чи лісопарк? Як розв’язати "гордіїв вузол" назрілих проблем?

25.10.2018   09:37Агенцiя

24 жовтня це питання знову постало наріжним каменем порядку денного чергової робочої наради щодо перспективного функціонування на теренах Чернігова регіонального ландшафтного парку «Ялівщина».

Нагадаємо, що попередня нарада з порушеної теми відбулася буквально минулої середи. На ній розглянули звернення голови комітету з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» Валентини Седячко щодо розробки рекомендацій про доопрацювання проекту «Детальний план території. Функціонувально-планувальна організація території лісопарку «Ялівщина».

Останній же «виплив» із рішення 28-ї сесії Чернігівської міської ради від 28 лютого поточного року, яка доповнила Програму розроблення (оновлення) містобудівної документації м. Чернігова на 2017-2020 роки вищеназваним додатком, на виконання якого міські народні обранці запланували витратити у 2018 році 198 тисяч гривень бюджетних коштів. Проте, дилема, як було зазначено, не в грошах, а в самому змісті назви згаданого додатку, де регіональний ландшафтний парк «Ялівщина» вписаний як простий лісопарк.

На думку члена Громадської ради при обласній держадміністрації Руслана Волощука, рішення депутатів Чернігівської міської ради №28/VII-10 є „нікчемним", бо не відповідає вже прийнятим рішенням міської та обласної рад, а також суперечить деяким положенням нормативно-правових актів та волі громадськості Чернігова.

І одним із таких документів є прийняте на 19-й сесії шостого скликання обласної ради рішення «Про створення регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» Чернігівської обласної ради», метою якого було розширення територій природно-заповідного фонду, збереження та відтворення цінних природних комплексів, генофонду рослинного і тваринного світу та виконання вимог широкої громадськості стосовно збереження цього унікального для древнього міста надбання. Отож на місці так званого лісопарку, який можна навіть забудовувати, народився, як кажуть в народі, природо-охороний об'єкт – РЛП «Ялівщина» площею 168,7 га за рахунок земель запасу комунальної власності Чернігівської міської ради без їх вилучення.

Однак з прийняттям у лютому цього року рішення «Про внесення доповнень до Програми розроблення (оновлення) містобудівної документації м.Чернігова на 2017 – 2020 роки» громадськість почала бити на сполох. При цьому було заявлено, що прийнятий пункт додатку до рішення №28/VII-10 ( "Доопрацювання проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організації територія лісопарку «Ялівщина»") не відповідає більше, ніж десятку прийнятих міських, районних у Чернігові та обласної рад нормативних документів.

Отож в ході обговорення теми стосовно перспективного функціонування на теренах Чернігова регіонального ландшафтного лісопарку «Ялівщина», учасники наради дійшли згоди направити на ім'я Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка відповідне звернення. Вони запропонували включити до його змісту прохання щодо обов'язкового врахування міською владою вимог природоохоронного та законодавства України про охорону археологічної спадщини в практичній роботі із доопрацювання проекту «Детальний план території. Функціонально-планувальна організація території лісопарку «Ялівщина» та долучити двох представників від комітету з питань реалізації Програми «Зелене намисто Чернігівщини» до спільного вирішення порушеного питання.

Також у зверненні учасники зібрання пропонують очільнику Чернігова вже найближчим часом організувати та провести в міській раді робочу зустріч із питання погодження міською радою проекту землеустрою щодо організації та встановлення меж території РЛП «Ялівщина». До обговорення вони пропонують залучити членів робочої групи із питання створення РЛП «Ялівщина», сформованою обласною радою в 2012 році, та представників структурних підрозділів міської ради, органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування разом із адміністрацією КЗ РЛП «Ялівщина».


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток

Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19

Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів

У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

 Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10

Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06

У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини