Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 16 квітня, 23:50:15

Де і як перевіряються водолічильники

24.07.2012   13:33

До державного підприємства "Чернігівстандартметрологія" надходять запитання: як і де можна перевірити лічильники холодної та гарячої води і чи можна це зробити безпосередньо на нашому підприємстві "Чернігівський науково-виробничий центр стандартизації, метрології і сертифікації".

На запитання відповідає головний метролог - начальник відділу повірки і метрологічної атестації засобів вимірювальної техніки теплотехнічних та оптико-хімічних величин Наталія Іларіонова.

Державне підприємство "Чернігівстандартметрологія" не має своєї повірочної проливної установки. Тому для повірки квартирних лічильників води був створений контрольно-повірочний пункт на підприємстві ТОВ "Водосервіс плюс" (наказ №411/67 від 30 жовтня 2009р.).
Атестоване робоче місце державного повірника знаходиться на цьому контрольно-повірочному пункті, де і проводиться державна повірка лічильників води на установці, яка належить ТОВ "Водосервіс плюс".

 Фінансові розрахунки між двома підприємствами регламентовано договором № 29 від 12 січня 2011 р. . В п.2.1 цього договору наведено: "Вартість робіт визначається згідно із затвердженим "Переліком засобів вимірювальної техніки, що повіряються ДП "Чернігівстандартметрологія", в якому зафіксована вартість повірки засобів вимірювальної техніки."

Отже, вартість державної повірки лічильника води, згідно з "Переліком…", входить у загальний рахунок, який містить в собі вартість робіт наданих ТОВ "Водосервіс плюс".

Інформацію щодо складових загального рахунку можна отримати у ТОВ "Водосервіс плюс".
Прийом лічильників води здійснюється за місцем проведення повірки: м. Чернігів, вул. Бєлова,2, ТОВ "Водосервіс плюс".

Державне підприємство "Чернігівстандартметрологія" також проводить повірку лічильників тепла на контрольно-повірочному пункті на підприємстві ПАТ Облтеплокомуненерго (наказ №364 від 26 листопада 2007 р., договір №1021/329 від 9 серпня 2011 р.).

Причини створення контрольно-повірочного пункту і механізм розрахунків аналогічні, як для лічильників води.

 Державне підприємство "Чернігівстандартметрологія" не має технічної можливості повіряти всі типи лічильників тепла . Їх кількість обмежена типом перетворювача витратно-складової частини, через яку протікає теплоносій теплообмінного контуру і яка виробляє вихідний сигнал, що є функцією об'єму, маси чи масової витрати теплоносія.

Лічильники тепла з крильчастим перетворювачем витрати та ультразвукові лічильники тепла типу СВТУ (виробник: фірма "Семпал", м.Київ) фахівець державного підприємства "Чернігівстандартметрологія" повіряє на контрольно-повірочному пункті підприємства ПАТ Облтеплокомененерго за адресою: м.Чернігів , 50 років ВЛКСМ,7.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 676 нових випадків COVID-19

Виявлено 676 нових випадків COVID-19 19:54

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 16 квітня в області зафіксовано 676 нових випадків COVID-19.

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську

Відверта розмова у Чернігові про багатійку Христину Алчевську 17:45

15 квітня у Чернігові в Обласному молодіжному центрі відбулася онлайн-гутірка про Христину Алчевську, педагогиню, письменницю, бібліографіню, громадську діячку.

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових

Глава держави підписав закон, який прирівнює е-паспорти до паперових 16:02

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» № 1368-ІХ, який парламент ухвалив 30 березня 2021 року.

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону

Велике будівництво на Чернігівщині: на трасі Н-07 оновлюють важливий об'єкт дорожньої інфраструктури і популярну фотозону 13:45

Старому мосту через річку Удай було більше 40 років. Збудований у 1979-му з попередньо напруженого залізобетону. Довжина мосту - 64 метри. Серед місцевих він був однією з популярних весільних фотолокацій.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 238 осіб 13:41

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 16 квітня в області щеплено першою дозою 7841 особу.