Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 8 березня, 21:33:39

Семінар у Батурині зібрав голів об’єднаних громад Чернігівщини

22.10.2018   09:45Агенцiя

Протягом двох днів, 18-19 жовтня, у Батурині проходив семінар «2019 – рік економічного зростання громад Чернігівщини». Захід організував Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, у своєму виступі говорила про виклики та перспективи реформи децентралізації на Чернігівщині, про очікувані новели бюджету 2019, про джерела фінансової спроможності, про ключовий ресурс - землю, управління нею і справляння плати за її використання до бюджетів громад.

Семінар став майданчиком обміну думками, досвідом та проблемами для керівників об’єднаних громад Чернігівщини.

Під час навчання голови громад  прослухали лекцію на тему «Інструменти збільшення дохідної бази громад», яку підготував Олександр Мельник, радник з місцевих фінансів Чернігівського ЦРМС. А Дмитро Зозуля, директор з розвитку SmartFarming, розповів про управління земельним банком громади та шляхи наповнення бюджету.

Керівникам громад Чернігівщини доводиться постійно вчитися, вивчати нові для себе галузі та ролі. Адже голова громади має бути компетентним практично у всіх сферах життя. А тому навчальні візити до сусідніх областей та європейських країн корисні та важливі, адже саме під час таких поїздок можна познайомитися із успішними практиками, які можна реалізувати на території громади або побачити оптимальне вирішення проблеми, або просто надихнутися і зробити краще «ніж у сусідів».

Учасники зустрічі обговорили враження, знання та навички, отримані під час міжнародних візитів, які були організовані у 2018 році Програмою «U-LEAD з Європою», Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування та «Асоціацією ОТГ Чернігівщини». Під час обговорення мова йшла про Польщу, Австрію та Латвію.

Семінар проходив на території Батуринської громади, яка має унікальну історію, тут на невеликій території знаходиться багато історичних пам’яток та цікавих локації. Тут дійсно розвивається туризм і зароджується індустрія гостинності. І тому гості значну частину часу приділили вивченню успішних практик поєднання сучасності та історичної спадщини.


Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

8 березня - Міжнародний жіночий день 09:26

Цей святковий день цілком присвячений самій прекрасній половині нашого суспільства. Його популярність наростає і зміцнюється вже більше ста років.

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен

10 корисних навичок спілкування, які повинен знати кожен 14:56

Вміння спілкуватися та правильно висловлювати свої думки так чи інакше впливає на стосунки. Не важливо з ким ви спілкуєтесь, а важливо як ви вмієте знаходити підходи до кожного.

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі

Смачні рецепти вихідного дня: млинці на кефірі 14:36

Дірочки на млинцях, приготованих на кефірі, з’являються через те, що кисломолочний напій взаємодіє з содою. В результаті виділяються бульбашки, що розпушують тісто та роблять його повітряним, пористим.

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня

Гороскоп на наступний тиждень з 8 по 14 березня 14:30

Гороскоп для всіх знаків Зодіаку на наступний тиждень з 8 по 14 березня 2021 року