Чотирьох призовників з Чернігівщини, які ухилялись від армії, покарали штрафами та громадськими роботами
Торік чотирьох призовників з Чернігівської області покарали штрафами та громадськими роботами. Вони отримали повістки і не з’явились до військового комісаріату. Про це в ефірі «Теми дня» на UA: Чернігів сказав заступник обласного військового комісара Вадим Лільчицький.
Вадим Лільчицький
«Були випадки у нас у минулому році: показово рвав повістки хлопець, ображав представника військового комісаріату, який виконував функції, надані державою. Ми передавали справи до відповідних правоохоронних органів. Таких у нас 4 рішень судів було у минулому році. Були покарані великими штрафами та громадськими роботами і зобов’язані були зараз їх призвати. Зараз ми їх призиваємо. Штрафи можемо і не застосовувати, якщо підтвердить (призовник), чому він не прийшов якимись документами», - сказав Вадим Лільчицький.
Керівники підприємств також несуть відповідальність за своїх працівників, які ухиляються від служби в армії. У минулому році найбільший штраф, який застосували до керівника такого підприємства, склав понад 20тис.грн., розповідає Вадим Лільчицький.
«Згідно з сучасним законодавством, керівник або представник кадрового органу повинен забезпечити явку свого призовника. У випадку, коли він це не зробив, обов’язково адміністративно штрафуємо. Штрафи можуть бути різні, великі. Це залежить від кількості призовників, які не з’явилися. Для прикладу, минулоріч з підприємства за рішенням суду стягнуто штраф більше 20тис.грн.», - сказав Лільчицький.
Нагадаємо, призов до лав Збройних Сил України проходить у два етапи: квітень - травень, жовтень – листопад. У цьому році осінній призов продовжили до грудня. Всього з Чернігівщини мають призвати 549 чоловік.
Останні новини Чернігівщини
Росіяни атакували енергетичну та транспортну інфраструктуру Чернігівщини 14:18
Вранці 7 листопада російські війська завдали ударів по об’єктах енергетичної та транспортної інфраструктури в Городнянській та Бахмацькій громадах.
Поліція затримала у Новгороді-Сіверському місцевого депутата, який у нетверезому стані чинив опір поліцейським 13:27
Перебуваючи з ознаками алкогольного сп’яніння, чоловік керував авто та відмовлявся надати документи. Крім того, чинив опір правоохоронцям. Нині його поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Жителя м.Чернігова засуджено за умиснезаподіяння тілесних ушкоджень співмешканцю матері, що спричинили смерть останнього 12:42
Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 32-річного місцевого жителя в умисному заподіянні співмешканцю своєїматерітяжких тілесних ушкоджень, тобто умисних тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, що спричинили смерть потерпілого (ч.2 ст.121 КК України).
«Форум Добрих Справ» – «Сила громади» у Чернігові об’єднав волонтерів, військових, освітян, культурних діячів та громадських лідерів 12:20
6 листопада вперше у Чернігові в обласному художньому музеї ім. Г.Галагана пройшов «Форум Добрих Справ» – «Сила громади», який об'єднав волонтерів, благодійників, військових, освітян, культурних діячів, підприємців та громадських активістів з усієї України.
Іпотерапія для поранених захисників: психологи системи МВС Чернігівщини спільно з відомчою медустановою організували реабілітаційний захід 11:46
У Чернігові для бійців, які після поранення потребують фізичної та психологічної реабілітації, організували візит до кінно-спортивного клубу «Казка».