Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 21:27:46

У Чернігові вперше розробили міську програму сприяння забезпеченню новим житлом мешканців непридатних і застарілих помешкань

05.10.2018   09:37

За дорученням чернігівського міського голови Владислава Атрошенка в Чернігові розроблена міська програма, що має сприяти забезпеченню новим житлом мешканців непридатного для проживання та застарілого житлового фонду.

4 жовтня проект цієї програми, який став результатом більш ніж двомісячної роботи фахівців і узгодження позицій із забудовниками, розглянув і схвалив виконком міської ради. Тепер його вивчатимуть у депутатських комісіях та винесуть на розгляд сесії міської ради.

Проект передбачає систему компенсацій, які інвестори-забудовники будуть отримувати в разі, якщо будуватимуть на місці зношеного аварійного житла з відселенням мешканців у кращі будинки.

Владислав Атрошенко на засіданні виконкому наголосив, що це фактично єдиний шлях для міста хоч щось зробити з непридатним для проживання житловим фондом.

"Тільки по Чернігову багатоквартирних будинків у такому стані – до 200. Проживають у них не найбагатші люди, більшість яких дійсно не спроможна вирішити проблему самостійно", - сказав міський голова.

Проект програми передбачає механізм стимулювання по кількох напрямках. По-перше, для забудовників встановлюється мінімально можливий розмір пайової участі в розвитку інфраструктури міста – 0,01%. По-друге, за рахунок міського бюджету їм буде надаватися часткова компенсація збитків, понесених у зв’язку з забезпеченням мешканців новим житлом. Розмір компенсації – до 40% опосередкованої вартості спорудженого житла, встановленого Мінрегіоном для Чернігівської області, в розрахунку на загальну площу відселених квартир і приміщень.

 Дія програми, відповідно до проекту, розповсюджується на будинки (аварійні, зношені, непридатні для проживання) віком від 50 років і старіші.

Участь будинку в програмі можлива лише за умови, якщо згоду на це дадуть усі його мешканці.

Інша умова: скористатися цією програмою може тільки той забудовник, у якого середня заробітна плата на підприємстві за останній звітний рік була не меншою за 90% від середньої по галузі будівництва по Україні. Тобто – сумлінний платник податків.

"Який є інший варіант вирішення цієї проблеми? Ми могли би нічого не робити, сказати людям: це ваше приватне житло і ваші проблеми. Але що далі? А далі рано чи пізно відбудеться "друге Попудренка, 16", - зауважив міський голова, наводячи приклад зруйнованого більше року тому гуртожику.

Відтак, якщо програма запрацює, у мешканців непридатного для проживання житлового фонду у місті з'явиться можливіть отримати нове помешкання.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.