У Чернігові вперше розробили міську програму сприяння забезпеченню новим житлом мешканців непридатних і застарілих помешкань
За дорученням чернігівського міського голови Владислава Атрошенка в Чернігові розроблена міська програма, що має сприяти забезпеченню новим житлом мешканців непридатного для проживання та застарілого житлового фонду.

4 жовтня проект цієї програми, який став результатом більш ніж двомісячної роботи фахівців і узгодження позицій із забудовниками, розглянув і схвалив виконком міської ради. Тепер його вивчатимуть у депутатських комісіях та винесуть на розгляд сесії міської ради.
Проект передбачає систему компенсацій, які інвестори-забудовники будуть отримувати в разі, якщо будуватимуть на місці зношеного аварійного житла з відселенням мешканців у кращі будинки.
Владислав Атрошенко на засіданні виконкому наголосив, що це фактично єдиний шлях для міста хоч щось зробити з непридатним для проживання житловим фондом.
"Тільки по Чернігову багатоквартирних будинків у такому стані – до 200. Проживають у них не найбагатші люди, більшість яких дійсно не спроможна вирішити проблему самостійно", - сказав міський голова.
Проект програми передбачає механізм стимулювання по кількох напрямках. По-перше, для забудовників встановлюється мінімально можливий розмір пайової участі в розвитку інфраструктури міста – 0,01%. По-друге, за рахунок міського бюджету їм буде надаватися часткова компенсація збитків, понесених у зв’язку з забезпеченням мешканців новим житлом. Розмір компенсації – до 40% опосередкованої вартості спорудженого житла, встановленого Мінрегіоном для Чернігівської області, в розрахунку на загальну площу відселених квартир і приміщень.
Дія програми, відповідно до проекту, розповсюджується на будинки (аварійні, зношені, непридатні для проживання) віком від 50 років і старіші.
Участь будинку в програмі можлива лише за умови, якщо згоду на це дадуть усі його мешканці.
Інша умова: скористатися цією програмою може тільки той забудовник, у якого середня заробітна плата на підприємстві за останній звітний рік була не меншою за 90% від середньої по галузі будівництва по Україні. Тобто – сумлінний платник податків.
"Який є інший варіант вирішення цієї проблеми? Ми могли би нічого не робити, сказати людям: це ваше приватне житло і ваші проблеми. Але що далі? А далі рано чи пізно відбудеться "друге Попудренка, 16", - зауважив міський голова, наводячи приклад зруйнованого більше року тому гуртожику.
Відтак, якщо програма запрацює, у мешканців непридатного для проживання житлового фонду у місті з'явиться можливіть отримати нове помешкання.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані в області за минулу добу 14:06
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 3 пожежі.

Є злочин, є вирок, а чи буде покарання? 13:57
«Злочин-вирок-покарання» – узагальнена послідовність кримінального провадження. Змінити цей алгоритм може лише вичерпний перелік винятків, визначений чинним законодавством.

Прокуратурою вжито заходи у сфері культурної спадщини 13:53
Прилуцькою окружною прокуратурою встановлено факт протиправної бездіяльності відділу освіти, культури та спорту Парафіївської селищної ради Прилуцького району, що полягає у неподанні до органу охорони культурної спадщини вищого рівня пропозиції про занесення об'єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам'яток України щодо об’єкта культурної спадщини – поселення «Петрушівка - 1» 1 тис. до н.е. (охоронний № 7266-Чр), який занесений до переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини Чернігівської області.
Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28
Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.
Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23
1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.