Поліція Чернігівщини підбила підсумки комплексного оперативно-профілактичного відпрацювання "Мак"
Спецоперація проводилася для виявлення і знищення незаконних посівів нарковмісних рослин, перекриття каналів надходження наркозасобів та недопущення витоку в незаконний обіг наркосировини рослинного походження.
Протягом травня-вересня в Україні здійснювався комплекс оперативно-профілактичних заходів під умовною назвою «Мак».
Так, підрозділами Головного управління Національної поліції в Чернігівській області за ознаками статті 310 Кримінального кодексу України (посів або вирощування снотворного маку чи конопель) зареєстровано 154 кримінальні правопорушення.
В рамках проведення відпрацювання поліцією виявлено та знищено майже півтори сотні посівів нарковмісних рослин. Вилучено близько 12 тисяч незаконно висіяних рослин маку і коноплі. Оголошено повідомлення про підозру по 47 кримінальних правопорушеннях.
Наймасштабніші посіви поліція виявила в господарствах жителів Козелецького, Носівського та Прилуцького районів Чернігівщини. Так, у Прилуках в ході спецоперації оперативники управління протидії наркозлочинності ГУНП в Чернігівській області разом із місцевими колегами вилучили у містянки 114 рослин коноплі та 2,5кг марихуани.
Крім цього, Ніжинським відділом поліції ГУНП в Чернігівській області зареєстровано 3 кримінальні провадження за фактами викрадення нарковмісних рослин за ознаками статті 308 Кримінального кодексу України та 2 кримінальні провадження за фактами порушення встановлених правил посіву або вирощування нарковмісних рослин за ознаками статті 320 Кримінального кодексу України.
На порушників складено 64 протоколи про адміністративні правопорушення за статтями 106-1 КУпАП (невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки) та 106-2 КУпАП (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель) та накладено штрафу на суму майже 9 тисяч гривень.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18
Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв
На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16
Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.
Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14
У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.
«Армія відновлення» 16:12
Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.
Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03
У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.