Безробітні вчилися виготовляти ляльки-мотанки
Краще один раз побачити, ніж сто разів почути. А ще краще – спробувати зробити власноруч! Саме це і запропонували безробітним фахівці Чернігівського міського центру зайнятості на засіданні жіночого клубу.

Захід відбувся в рамках культурно-просвітницького проекту Чернігівської обласної служби зайнятості «Збережемо традиції предків». Поділилася своїми знаннями та вміннями з безробітними прийшла майстриня декоративно-ужиткового мистецтва ЛюдмилаЗаровська. Цього разу під час майстер-класу учасниці заходу вчилися виготовляти ляльку-мотанку.
Людмила Заровська ознайомила жінок з історією виникнення та сакральним значенням ляльки-мотанки, її різновидами та технікою виконання. Присутні дізналися, що здавна лялька-мотанкабула й іграшкою, й родинним оберегом: захисницею від усіляких хвороб, символом щасливого подружнього життя, берегинею домашнього вогнища. Робили її з найпростішого матеріалу – сіна, клаптиків тканини, ниток, стрічок. Свою назву отрималавід слова «мотати», адже ляльку слід було мотати з ниток або з тканини.
За словами майстрині, виготовлення ляльки-мотанки є гарним психотерапевтичним засобом, який допомагає заспокоїти нервову систему та зарядитися позитивною енергією. Щоправда це захоплення може приносити не тільки задоволення, а й гроші, адже ляльки-мотанки можна робити на продаж. Ці чудові обереги вирізняються своєю оригінальністю, і стануть чудовим подарунком і прикрасою оселі.
Валентина Федусь
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські поліцейські упродовж години розшукали та повернули додому двох зниклих малолітніх дітей 14:11
Поліцейські Чернігівського райуправління оперативно встановили місцезнаходження малолітніх дітей, які пішли гуляти і заблукали в одному з житлових мікрорайонів Чернігова. 7-річного хлопчика та 5-річну дівчинку розшукали і передали батькам.
Забруднили 6 гектарів земель небезпечними відходами: поліція Чернігівщини повідомила про підозру злочинній групі посадовців агрофірми 14:00
Слідство встановило, що внаслідок дій групи зловмисників було забруднено земельні ділянки площею 6 гектарів у Ніжинському районі, що спричинило шкоду довкіллю на понад 800 тисяч гривень.
Тимчасове припинення гарячого водопостачання у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 12:57
З 00:00 19 серпня 2025 року у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт тимчасово припинено гаряче водопостачання в житлових будинках та закладах, які обслуговуються КП «Теплокомуненерго» за такими адресами:
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:03
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

19 серпня: цей день в Україні і світі 09:38
ДЕНЬ 1273 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1273 RUSSIAN AGRESSION