Культурним надбанням збагатиться історична зона міста Прилук
28 вересня, у сесійній залі Прилуцької міської ради відбулося п’ятнадцяте засідання Громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради.
З першого питання - “Про розташування скульптур в історичній частині міста” - членів Громадської ради проінформувала заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко, начальник Управління містобудування та архітектури Віктор Тесленко та народний художник України, професор КАДПМД імені Бойчука, м.Київ Микола Білик.
Тетяна Фесенко проінформувала, що з 10 вересня 2018 року в нашому місті стартував унікальний для Прилук проект — симпозіум десяти скульптур в камені, участь у якому беруть видатні українські скульптори, чиї роботи стали окрасою в багатьох містах України та світу. Нагадуємо, що ініціатори проекту — громадський діяч Сергій Коровченко, куратор проекту — видавець галерейник Юрій Комельков. Скульптори, учасники пленеру, 12 вересня 2018 року під час прес-конференції обговорили ідеї симпозіуму, презентацію макетів майбутніх скульптур. Акцентувала, що тематика декоративних скульптур релігійна та історична.
Віктор Тесленко та Микола Білик доповнили, що скульптури виготовлені із глиб піщаника, мають світлий колір, висоту від 2 м до 2,5 м, технологія виготовлення декоративних скульптур - місячний термін, а гарантія до 500 років. Микола Білик зазначив, що у виготовлених скульптур глибинна тема насичена історико-релігійною тематикою.
Так, у виступах посадовців йшлося про необхідність визначитися з місцем розташування та запропоновано встановлення скульптур в історичній частині Прилук біля собору Різдва Пресвятої Богородиці з двох сторін на зеленій зоні, щоб не перевантажувати та не зменшувати значимість площі Іоасафа Бєлгородського. Дане питання ухвалене більшістю голосів членів Громадської ради.
Також у ході засідання було розглянуто подання «Про нагородження відзнакою міського голови м. Прилуки «За заслуги» громадської організації «УЧАСНИКИ АНТИТЕРОРИСТИЧНОЇ ОПЕРАЦІЇ «ЩИТ».
Члени Громадської ради підтримали кандидатури представлені громадською організацією і рекомендували міському голові підтримати клопотання ГО та до Дня Захисника України нагороди відзнакою міського голови м.Прилуки «За заслуги» Рогового О.П. та Фесенка С.В.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини 08:57
Поліція завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт, щодо 19-річного чернігівця, який підозрюється у вчиненні низки тяжких злочинів.
12 березня: цей день в Україні і світі 08:54
День 1478 Російська агресія - Day 1478 Russian aggression
«Допомога ветеранам – це мій обов’язок і покликання»: Вадим Довгошей, помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики 13:08
Вадим Довгошей пройшов непростий шлях — від добровольця чернігівської територіальної оборони до спецпризначенця поліції, який отримав важке поранення під час оборони держави.
Освіта, здоров’я та потреби ВПО – В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.