Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 29 січня, 03:13:09

Виклики сучасного ринку праці: раніше бракувало робочих місць, сьогодні – кваліфікованих кадрів

22.09.2018   08:43Агенцiя

19 вересня директор обласного центру зайнятості Лідія Падалка виступила перед заступниками голів об’єднаних територіальних громад, райдержадміністрацій та міських голів на семінарі «Основні аспекти організації роботи гуманітарної та соціальної сфер в області».

Захід відбувся в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

У своєму виступі Лідія Падалка акцентувала увагу присутніх на тенденціях та викликах сучасного ринку праці, а також шляхах вирішення проблемних питань у сфері зайнятості. За її словами, з початку поточного року ситуація на регіональному ринку праці демонструє певні ознаки стабілізації. Проте існують три основні проблеми, які мають суттєвий негативний вплив на ринок праці Чернігівщини та перешкоджають його динамічному розвитку, а саме: кризова демографічна ситуація, трудова міграція працездатного населення та дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили.

«Якщо раніше треба було шукати вільні робочі місця, то тепер актуальним для області, як і для країни в цілому, є збереження трудового потенціалу та задоволення зростаючих потреб економіки в кадрах», - сказала директор обласного центру зайнятості.

Вона відзначила, що зважаючи на складну демографічну ситуацію та активізацію трудової міграції, дефіцит молодих кадрів в подальшому буде зростати. Тому робітники старше 45 років та пенсіонери, які готові працювати на підприємствах області, фактично стануть безальтернативним трудовим ресурсом для місцевих роботодавців.

Л.Падалка ознайомила присутніх з результатами дослідження, проведеного обласною службою зайнятості спільно з об’єднаними територіальними громадами, сільськими та селищними радами щодо стану зайнятості та потреби в роботі працездатного сільського населення. Так було з’ясовано, що на повному ринку праці ще існують внутрішні резерви робочої сили. Є сільські мешканці, які потребують роботи вже зараз, є й ті, котрі в разі прийнятних пропозицій працевлаштування готові відмовитися від тимчасових тіньових заробітків, зайнятості в особистому селянському господарстві та від життя на соціальну допомогу.

Директор обласного центру зайнятості охарактеризувала ситуацію на ринку праці та ознайомила присутніх з послугами служби зайнятості та новаціями в її діяльності. Серед пріоритетів вона визначила професійну орієнтацію молоді. «Важливо, щоб кожна молода людина отримала затребувану професію та хотіла б працювати в Чернігівській області» - сказала Л.Падалка.

На думку директора обласного центру зайнятості, розв’язання основних проблем ринку праці мають вирішуватися у співпраці органів влади, служби зайнятості та роботодавців. Зокрема, присутнім було запропоновано проаналізувати районні програми сприяння розвитку малого та середнього бізнесу щодо можливості фінансової підтримки проектів. Оскільки співфінансування органами місцевої влади та служби зайнятості бізнес-проектів місцевих мешканців стане реальним фундаментом побудови успішного бізнесу.

Ще одним напрямом спільної діяльності є організація громадських робіт для безробітних. Директор обласного центру зайнятості наголосила на їх важливості і закликала представників місцевих органів влади передбачити кошти на їх фінансування в бюджетах районів та громад.

Вкрай важливою наразі є й інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями. Донесення до них інформації про нагальну потребу підвищення розміру заробітної плати для кваліфікованих працівників дозволить частково повернути до роботи на підприємствах області трудових мігрантів, зокрема тих, хто працює у Києві.

«Роботодавцям необхідно пояснювати, що частка молоді у демографічній структурі населення області меншає, - сказала Л.Падалка. - Тому не слід нехтувати працевлаштуванням людей старшого віку, осіб з інвалідністю, молодих батьків та інших категорій громадян, які потребують соціального захисту. В умовах кадрового дефіциту вони можуть бути дієвим трудовим ресурсом».


Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області

Вакцинація від COVID-19 по Чернігівській області 16:12

З початку вакцинації станом на 28.01.2022 року в області щеплено всього 781 977 осіб.

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство

П’ять громад Чернігівщини будуть вчитися будувати демократичне та гендерно рівноправне суспільство 16:07

В шести областях України, серед яких і Чернігівська, реалізується друга фаза проєкту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно-рівноправного суспільства в Україні».

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей

Начальник регіонального управління Сил тероборони Юрій Колесніченко: Ми спроможні своєчасно поставити до строю необхідну кількість людей 15:45

В області цілодобово триває розгортання сил територіальної оборони. Цей процес останнім часом викликає багато запитань та вимагає не менше роз’яснень.

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини

Малий та середній бізнес за рахунок сплати податків забезпечили більше половини надходжень до бюджетів територіальних громад Чернігівщини 15:42

За 2021 рік до бюджетів усіх рівнів Чернігівської області суб’єктами господарювання середнього і малого бізнесу сплачено понад 7 млрд грн податків і зборів, що становить 50,4 відс. загальної суми надходжень.

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень

На Чернігівщині бронзовий Ленін пішов з молотка за понад 700 тисяч гривень 13:05

П'ятиметровий пам'ятник придбала фірма із Запоріжжя. Його хочуть переплавити на продукцію.