Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 1 грудня, 08:01:59

Якість харчування та публічність у роботі: головні вимоги міського голови до КП "Шкільне"

20.09.2018   09:57

Цього навчального року комунальне підприємство "Шкільне" обслуговує 16,5 тис. школярів. Про це поінформувала директор КП Антоніна Радченко на ранковій нараді у міській раді 19 вересня. Гарячим харчуванням охоплені 58% всіх школярів. Вартість харчування з 1 вересня не змінилась.

Загалом для компенсації частини вартості харчування учнів 1-4-х класів та на пільгове харчування дітей всіх категорій у цьогорічному бюджеті Чернігова передбачено 18,4 млн грн. Для прикладу, вартість харчування для учнів 1-4-х класів - 16 грн у день, із них 8 грн - це кошти з міського бюджету.

Залучення коштів з бюджету на компенсацію частини вартості харчування деяких категорій учнів є не у всіх містах. Для прикладу, в Луцьку, Івано-Франківську, Ужгороді, Рівному, Полтаві та Тернополі такої практики немає. Щодо інших міст - інформація у діаграмі нижче.

Керівництво КП "Шкільне" саме ініціює перевірку шкільних їдалень з боку відповідних інстанцій та служб, щоб таким чином підвищувати якість їх роботи. А контролює якість та безпечність страв спеціальна технологічна служба, що створена на підприємстві.

Цього року кардинально змінений підхід до вибору постачальників сировини до шкільних їдалень, переважна більшість яких – чернігівські. Вибираються ті постачальники, які є безпосередньо виробниками, або ж працюють на правах офіційного дистриб’ютора продуктових товарів, маючи відповідний досвід в постачанні якісних продуктів харчування у заклади освіти.

Основний критерій відбору постачальників - належний рівень якості сировини, відсутність у рецептурі заборонених складників, посвідчення якості продукції та декларація відповідності виробника, а також наявність спеціального транспорту для забезпечення оперативної доставки, зручність упаковки й тари сировини.

Минулого року підприємство навіть провело анкетування серед учнів. За результатами були внесені зміни до меню.

Крім того, відтепер КП "Шкільне" оприлюднюватиме закупівельні ціни на продукти на офіційному веб-сайті Чернігівської міської ради щотижня. Таке доручення Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, надане керівнику підприємства за підсумками розгляду питання ефективності організації роботи щодо харчування дітей. На думку міського голови, це нормальна практика відкритості роботи будь-якого комунального підприємства. Інформація про ціни доступна на сайті міської ради за посиланням.

"Чи є у когось зауваження до роботи комунального підприємства "Шкільне?" - запитав міський голова в учасників наради, у тому числі, у тих, чиї діти навчаються. - "Чи є питання до якості, меню, умов харчування? Критичні речі потрібно озвучувати, якщо такі факти є".

Тож, якщо у батьків чи учнів є зауваження, їх можна спрямовувати безпосередньо до підприємства "Шкільне", чиїм завданням є забезпечити якісне харчування.

Цікаво, що у перші місяці навчання першокласників батьки посилено цікавляться меню, самі перевіряють якість їжі.

За словами Антоніни Радченко, підприємство до нового навчального року вже оновило частину обладнання. Закуплені електронні овочерізки та м’ясорубки, тістоміси та протиральні машини.

У найближчих планах КП «Шкільне»:
    продовження модернізації технічного обладнання;
    осучаснення асортименту страв для забезпечення збалансованого повноцінного раціону школярів;
    перевести декілька шкіл в рамках пілотного проекту на лінійне сучасне обслуговування учнів. Наразі вже зроблене замовлення на встановлення такої лінії у їдальні школи № 3;
    знайти можливості для встановлення молокоматів у шкільних їдальнях, оскільки програма «Склянка молока щодня» потребує додаткового холодильного обладнання та збільшує логістичне навантаження на постачальника;
    продовжувати роботу з батьківськими комітетами шкіл міста щодо пропаганди здорового і корисного харчування, а саме гарячих страв.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 197 нових випадків COVID-19

За минулу добу в Чернігівській області виявлено 197 нових випадків COVID-19 18:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 30 листопада в області зафіксовано 197 нових випадків COVID-19. Зокрема 81 — у Чернігівському районі (в тому числі 18 — у Чернігові), 70 — у Ніжинському, 29 — у Корюківському, 16 — у Новгород-Сіверському районі та 1 — у Прилуцькому. 59 захворілих госпіталізовані.

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника 16:13

Судитимуть ексзаступника голови Чернігівської ОДА та його спільника, які за 160 тис. доларів США обіцяли підприємцю «перемогу» у тендері. ДБР завершило розслідування стосовно шахрайства колишнього заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації та його спільника. Обвинувальний акт направлено до суду.

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії

На будівельний майданчик на вулиці Любецькій, 26 заїхала техніка компанії "УТБ-інжиніринг" 16:09

Нагадаємо, цю та решту багатоповерхівок починала будувати фірма "Укрсівербуд". Однак в жовтні на цьому та ще двох об'єктах компанії у Чернігові, а саме на вулиці Незалежності, 7-б та проспекті Перемоги, 64 – роботи припинилися.

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах

У Чернігові почала зменшуватися кількість пацієнтів з COVID-19 у стаціонарах 15:58

У Чернігові в останній тиждень спостерігається зменшення зайнятості пацієнтами з діагнозом COVID-19 ліжко-місць у профільних відділеннях міських лікарень. Про це сьогодні, 30 листопада, повідомили на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді.