У Чернігові говорили про законодавчо-нормативне забезпечення роботи старост
12 вересня у м.Чернігів відбувся практикум із застосування законодавства в Чернігівському РВ АМУ на тему: «Законодавчо-нормативне забезпечення роботи старост».

Захід відкрив виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин, який зазначив, що на всі питання бюджетного характеру та питання комунікації зможуть також відповісти присутні на заході консультанти Микола Силенко та Вероніка Рибак.
Під час заходу модератор заходу Валерій Воробей обговорив з присутніми Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», правовий статус старости в умовах створення об’єднаних територіальних громад.
«Староста є посадовою особою з особливим подвійним правовим статусом, адже одночасно це особа, яка обирається територіальною громадою села (селища) – виборна особа, яка входить до структури місцевого самоврядування як відносно самостійний елемент, а з іншого боку за посадою є членом виконавчого комітету ради ОТГ. Крем того, до посади старости законодавством не визначено кваліфікаційних вимог. Таким чином, староста як посадова особа місцевого самоврядування – це виборний первинний структурний елемент системи місцевого самоврядування та член виконавчого комітету ради ОТГ, який здійснює організаційно-розпорядчі та консультативно-дорадчі функції в межах нормативно визначених повноважень, спрямованих на виконання завдань місцевого самоврядування», - зауважив модератор Валерій Воробей.
Окрему увагу він приділив примірному Положенню про старосту об’єднаної територіальної громади села та селища, а також пріоритетним завданням старости у вирішенні соціально-економічних питань округу. В свою чергу старости мали змогу обмінятися досвідом роботи старости та обговорити проблемні питання в своїй роботі.
ПУЛЬС Децентралізаційний марафон
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).